В Українських містах і столиці фіксують значне зниження якості повітря, що пов’язане з перенесенням пилу з Європи. Датчики якості повітря в Києві зафіксували показник забруднення на рівні 87, що вказує на високу концентрацію твердих частинок PM2,5. Це дрібнодисперсний пил, який може проникнути глибоко в легені, впливаючи на здоров’я людини, особливо тих, хто має захворювання дихальної системи.
Розповідаємо, звідки взявся цей пил, наскільки він шкідливий і як убезпечити себе і рідних від наслідків вдихання забрудненого повітря. Перед тим, як дочитати цей матеріал до кінця, радимо читачам вже зараз закрити вікна у квартирі.
Ймовірною причиною зниження якості повітря в КМДА назвали транскордонний вплив – перенесення пилу з території Європи. Спершу пил накрив західні регіони України (Івано-Франківськ, Чернівці, Хмельницький, Вінницю), і сьогодні ця хмара досягла Києва. Подібні явища спричинені процесами горіння та атмосферними перенесеннями, коли вітер приносить пил на десять кілометрів від місця його утворення.
У зв’язку зі зниженням якості повітря, у застосунку “Київ Цифровий” вже опублікували рекомендації для населення. Радять зачинити вікна вдома, аби зменшити кількість пилу у квартирі.
Також мешканцям радять перевіряти стан повітря у своєму регіоні. Це можна також зробити через застосунок “Київ Цифровий” або через бот “Якість повітря ЛУН Місто AIR”, який радить відкласти прогулянку через нездорове повітря.
Загалом, онлайн-радари свідчать, що у Києві спостерігається погіршення стану повітря. Рівень забрудненості – середній. При цьому рівень радіації – в нормі.
У Полтавському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки громадяни, які мають право на відстрочку…
В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. У кінці жовтня його продовжили до 7 лютого.…
У різних Telegram-каналах з’являється відео, на якому видно, як російські солдати споживають консерви із собачого м’яса,…
Відпустка на Карибських островах може здатися чудовим варіантом, особливо, коли стає прохолодніше, а дні стають коротшими.…
Водії, будьте уважні: якщо вас зловлять на проїзді пішохідного переходу на жовте світло світлофора тричі,…
Військовозобовʼязані громадяни, які раніше мали статус "обмежено придатний", мають повторно пройти військово-лікарську комісію (ВЛК). Зробити…