В Українських містах і столиці фіксують значне зниження якості повітря, що пов’язане з перенесенням пилу з Європи. Датчики якості повітря в Києві зафіксували показник забруднення на рівні 87, що вказує на високу концентрацію твердих частинок PM2,5. Це дрібнодисперсний пил, який може проникнути глибоко в легені, впливаючи на здоров’я людини, особливо тих, хто має захворювання дихальної системи.
Розповідаємо, звідки взявся цей пил, наскільки він шкідливий і як убезпечити себе і рідних від наслідків вдихання забрудненого повітря. Перед тим, як дочитати цей матеріал до кінця, радимо читачам вже зараз закрити вікна у квартирі.
Ймовірною причиною зниження якості повітря в КМДА назвали транскордонний вплив – перенесення пилу з території Європи. Спершу пил накрив західні регіони України (Івано-Франківськ, Чернівці, Хмельницький, Вінницю), і сьогодні ця хмара досягла Києва. Подібні явища спричинені процесами горіння та атмосферними перенесеннями, коли вітер приносить пил на десять кілометрів від місця його утворення.
У зв’язку зі зниженням якості повітря, у застосунку “Київ Цифровий” вже опублікували рекомендації для населення. Радять зачинити вікна вдома, аби зменшити кількість пилу у квартирі.
Також мешканцям радять перевіряти стан повітря у своєму регіоні. Це можна також зробити через застосунок “Київ Цифровий” або через бот “Якість повітря ЛУН Місто AIR”, який радить відкласти прогулянку через нездорове повітря.
Загалом, онлайн-радари свідчать, що у Києві спостерігається погіршення стану повітря. Рівень забрудненості – середній. При цьому рівень радіації – в нормі.
Портал NNews нагадує, що підготовка автомобіля до зими не обмежується заміною шин. Під час заміни шин важливо…
ЗМІ повідомляють, що кілька російських нафтопереробних заводів перебувають на межі закриття. Якщо це станеться, то…
В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…
Цивілізований світ має зрозуміти одну річ: якщо зараз не повернути силу міжнародного права, то весь…
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…