В східній Європі заведено дарувати на свята букети з непарною кількістю квітів. У країнах, де не дарують парну кількість квітів, такий порядок існує роками не просто так.
Як розповіли на YouTube “АЦЦ , А це цікаво”, ця прикмета з’явилася ще у язичницькі часи.
Східні слов’яни тоді вважали, що будь-які парні числа уособлюють смерть. Звідси, до речі, і походить прислів’я “Біда не приходить одна”. Вірування наших предків передавалося з покоління в покоління і побутує досі.
Однак важливо зазначити, що молоді покоління, як правило, не зважають на те, чи можна дарувати 10 квітів, чи можна дарувати 12 тюльпанів, хризантем чи троянд. Тому сучасна молодь відкинула прикмети і керується, скоріше, естетичною складовою букета.
Якщо зважати на прикмети слов’ян, логічно було б припустити, що у суспільстві склалася протилежна традиція приносити померлим парну кількість квітів, адже вони уособлюватимуть смерть. Однак це не так. Відповідь на питання: “Чому на цвинтарі парна кількість квітів на могилах” дає інша прикмета. Згідно з віруванням парне число квітів для небіжчиків означає, що одна квітка призначається покійному, а інша – Богу.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…