Дискутувати з Путіним на юридичні теми марно. Тим паче, марна справа — вести дискусію щодо норм Конституції України з найбільшим у світі її порушником. Адже дуже дивно, коли ти якісь статті читаєш, але наполегливо не помічаєш статтю 133 «До складу України входять: Автономна Республіка Крим…, Донецька…, Запорізька…, Луганська…, Херсонська… області… та Севастополь».
Тут читаємо – тут не читаємо? Власне, достатньо виконати Конституцію України і війна завершиться. А там і вибори можна буде провести, пише Петро Олещук, «Фейсбук».
Але, повторюся, це все не про право. Зеленський, на думку Путіна, “став нелегітимним”? Тобто, до того був легітимним? І він відправляв захоплювати Київ та «валити» повністю легітимну українську владу, усвідомлюючи її легітимність?
А як же теза, що «після 2014 року в Україні був переворот і влада нелегітимна», яку він радісно згодовував своїм прихильникам? І саме через «нелегітимність» він розпочав у 2014 році війну. А тепер виявляється, що влада в Україні була легітимною?
Тому не треба занурюватись у ці помиї. Головне тут інше. Я довго думав, чого Путін так відверто сам особисто почав озвучувати тези про «нелегітимність»? Це ж найгірший спосіб поширити ці думки в Україні, де вони тепер міцно асоціюватимуться з російськими агресорами та їхнім вождем.
А потім зрозумів. Він звертається не до народу. Він ніяких народів немає. Є плебс, чернь, яка не відіграє жодної ролі. Тому що в нього самого в державі лише плебс та чернь, і він не може уявити, що десь не так.
Він звертається до української «еліти», і, зокрема, до її парламентської частини. Влаштовуйте переворот, захоплюйте владу, і ми з вами домовимося — я вам щедро віддячу. І вже потім можна буде «загнати народ у стійло», бо бункерний свято вірить у таку нагоду.
Взагалі, російський керівник давно і міцно зациклений на українському «майдані» (як він сам його розуміє), і дуже хоче влаштувати «майдан навпаки», і таким чином «відіграти це назад», хоча виходить він із абсолютно невірного розуміння природи Майдану як такого.
Для кремлівського вождя Майдан — це суто змова та заколот еліт, що підбурюються «колективним Заходом». Відповідно, «майдан навпаки» — це така сама змова, але в його власних інтересах.
Тому він і говорить про «нелегітимність» та «нову українську владу» особисто. Він хоче послати сигнал тим українським політикам, які б хотіли вступити з ним у торги, що він сам особисто стоїть за цим процесом, і може гарантувати всебічну подяку.
Власне, Руслан Стефанчук уже відповів, але, гадаю, в оточенні Путіна розраховують на інших українських парламентарів. На кого? А давайте поспостерігаємо, як вони поводитимуться. Від деяких я чекаю на дуже цікаві заяви.
А росіяни й досі українців не зрозуміли. Почали записувати ІПСО українською, змінили тези, переробили пропаганду, диверсифікували вплив… але досі нічого так і не зрозуміли. Також переносять аналогії власного внутрішньоросійського досвіду в Україну. Це велика помилка.
Військово-морський флот Росії стикається з усе більшими викликами в Балтійському морі через зусилля НАТО та…
Десять найкращих міст-напрямків у світі для подорожей на 2025 рік назвав сервіс Tripadvisor, який склав відповідний рейтинг. Отже,…
Вартість хліба в Україні збільшуватиметься через подорожчання сировини, логістики та курсових коливань валюти. Про це…
Представники ТЦК не мають права застосовувати силу під час здійснення заходів щодо оповіщення військовозобов'язаних громадян.…
Українцям розповіли, хто зможе одержати 40 тисяч гривень від держави. Про це розповіли у прес-службі Міністерства соціальної політики.…
Сучасний ритм життя спонукає нас шукати ефективні, але зручні способи підтримувати здоров'я і форму. Як…