Дні поступово стають холоднішими, тож багато людей почали діставати більш теплий одяг із шаф і стали думати – що ж робити з літнім вбранням. Аби предмети гардеробу не зіпсувалися за зиму, є кілька правил, як їх зберігати.
Зазвичай літні речі складаються з більш легких і делікатних тканин, а це означає, що вони легко мнуться і потребують певної турботи. Видання The Independent зібрало поради кількох експертів щодо правильного зберігання легкого одягу на період “зимової сплячки”.
Сортування літнього одягу перед тим, як спакувати його на наступний рік, – справа, за яку ви будете вдячні собі в майбутньому. Розділіть свої стоси на “залишити”, “полагодити”, “пожертвувати” і “викинути”. Якщо є щось, що вам більше не потрібно чи не хочеться носити, ви можете подарувати це комусь просто зараз, аби ця річ не займала дорогоцінне місце у шафі.
Якщо вам важко вирішити, в яку купу покласти старі літні шорти, запитайте себе, коли ви востаннє одягали цю річ? Якщо це було не цього літа, просто будьте рішучими і позбудьтеся їх.
Перед тим, як покласти одяг на зберігання, варто переконатися, що він чистий. Будь-які плями, які ви пропустите зараз, можливо, не вдасться вивести наступного літа. Крім того, плями від їжі або квіткового пилку можуть приваблювати жуків, які можуть “прогризти” ваш одяг наскрізь.
Що стосується бавовни, то м’яка тонка дихаюча тканина легко мнеться, тоді як бавовняно-поліестерові суміші мнуться набагато менше.
Для очищення літніх білих речей експерт з ведення домашнього господарства та догляду за тканинами Мері Марлоу Леверетт радить використовувати холодну воду. Але завжди читайте етикетку, щоб дізнатися, чи можна додавати відбілювачі на основі хлору, чи краще використовувати кисневий відбілювач.
“Використовуйте низьку температуру і не сушіть бавовняні речі на високій температурі в сушарці, щоб уникнути усадки. Розвішуйте їх сушитися, щоб зменшити кількість зморшок”, – додає вона.
Ще одна популярна літня тканина – льон – схильна до серйозного зминання.
“Якщо ви віддаєте перевагу охайному, не пом’ятому вигляду, можливо, вам варто віддати річ у хімчистку перед тим, як зберігати її цілий рік”, – каже Леверетт.
Якщо у вас обмежений простір, чудовим варіантом стане пакування одягу у вакуумні пакети.
Водночас експерт з дизайну інтер’єру компанії Hammonds Fitted Furniture Мелісса Денхем каже, що вакуумне пакування не рекомендується для будь-яких делікатних виробів з вовни, хутра або пір’я, оскільки існує ризик сплющення волокон, що в кінцевому підсумку може пошкодити тканину.
Якщо ви хочете забезпечити безпеку свого одягу – і мати можливість використати його під час свят у зимові місяці – кращим варіантом може бути розвішування чи пакування речей у коробки.
“Якщо у вас є місце під ліжком, скористайтеся ним, адже воно використовується дуже мало. Існують коробки з лінійним ефектом, які добре виглядають і на шафі”, – радить виконавчий директор компанії A Place for Everything Саймон Гланвілль.
Ще одне гарне рішення – роздільники для шухляд, які можуть допомогти з організацією гардеробу в цілому. Вони не тільки допомагають організувати одяг за категоріями, але й прибирають безлад, каже Денхем.
Якщо ви розвішуєте будь-які речі, тут теж є на що звернути увагу. Обирайте міцні вішалки, які не іржавіють і не забарвлюють тканину, а також уникайте тонких дротяних вішалок, радить Леверетт.
Структуровані речі, такі як піджаки, спідниці та штани, добре підходять для вішалок.
“Використовуйте оксамитові вішалки для делікатних тканин, таких як розшиті бісером сукні або шовкові блузи, а потім надягайте на них мішок для зберігання”, – каже Гланвілль.
Трикотажні ж речі краще зберігати в коробках, щоб уникнути деформації.
“Тканинні мішки для зберігання – кращий варіант, ніж поліетиленові, тому що в них може циркулювати повітря, що запобігатиме накопиченню вологи і пошкодженню речей”, – наголошує каже Мері Марлоу Леверетт.
Якщо ви зупините свій вибір на тканинних мішках для зберігання, попередньо виперіть річ у пральній машині (і ретельно висушіть), щоб видалити спори плісняви.
Якщо ви не хочете вкладати гроші в тканинний мішок для зберігання, використовуйте простирадло або наволочку зі 100% бавовни, щоб накрити розвішаний літній одяг, радить Леверетт. Просто виріжте невеликий отвір, щоб вішалки могли прослизнути крізь нього. Це запобігає осіданню пилу на одязі і дозволяє йому “дихати” під час зберігання.
Коли ви пакуєте речі в коробки, одяг краще скручувати, а не складати. Скручування запобігає утворенню жорстких складок. Якщо ж ви обираєте картонні коробки, переконайтеся, що вони не містять кислот у складі.
Картонні коробки, які ви купуєте в супермаркеті, небезпечні для зберігання одягу, попереджає Леверетт. Вони виготовлені з деревної маси, яка може викликати пожовтіння та плями на одязі. Крім того, клей, яким вони скріплені, може приваблювати комах.
Пластикові контейнери – найкращий варіант для зберігання одягу, оскільки вони не пропускають вологу та небажану моль. Вистеліть контейнер чистим 100% бавовняним простирадлом, щоб крихкі речі не торкалися пластикового контейнера.
У школах України з’являться поліцейські, а на входах встановлять рамки металошукачів. Такі масштабні зміни в…
В Україні збільшили кількості днів підготовки військовослужбовців — від 30 до 45, а також змінили програму підготовки…
У Кропивницькому зимові канікули у школах у межах цього навчального року триватимуть місяць. Розпочнуться 13 грудня. Про…
Українці, які не проживають у своїх оселях понад 30 днів, мають законне право зупинити нарахування…
Ідея, висловлена низкою депутатів, про те, що слід розформувати ТЦК і відправити їх працівників на…
Серед переліку багатьох різноманітних парфумів є такі, які насичені глибоким шлейфом, хорошою стійкістю та неймовірним…