Різдво та Новий рік не можуть обійтися без ялинки. Дехто ставить живу ялину (або сосну), але дедалі більше людей переймаються збереженням природи і віддають перевагу штучному дереву. Під час купівлі такого слід пам’ятати кілька простих правил. Ділимося порадами, як вибрати ялинку на Новий рік – якісну та безпечну.
Перед покупкою насамперед потрібно визначитися з місцем, де стоятиме ялина, та її розміром: якщо кімната невелика, то краще взяти маленьке дерево. Не забувайте, що його потрібно буде також десь зберігати протягом року, і про це також потрібно подбати.
Давайте тепер розберемося, як вибрати якісну штучну ялинку і на що дивитися під час купівлі.
Для виготовлення штучних дерев використовують полівінілхлорид (ПВХ), поліпропілен і монофіламентну нитку – з цих матеріалів роблять хвою.
Монофіламентна нитка – досить якісний матеріал, його в основному використовують для штучних сосен. Ялини з ПВХ – менш якісні, але дешевші, а з поліпропілену виглядають як справжні та довше служать, хоча і коштують набагато дорожче.
Під час купівлі слід перевірити хвоїнки – вони не повинні обсипатися. Якщо це відбувається, значить, продукція неякісна і навіть може бути небезпечною. Гілки ялини повинні надійно кріпитися до стовбура, але залишатися гнучкими і рухливими, ніякого дроту, що стирчить, бути не повинно.
Каркас у ялини може бути металевим або пластиковим. Метал вважається міцнішим, пластиковий – легшим і дешевшим. Каркас із будь-якого матеріалу має надійно кріпитися на підставку.
Також у штучних ялин буває різне кріплення: є за допомогою гачків, на шарнірному механізмі та литі дерева.
Ялинку, на якій гілки кріпляться за допомогою гачків – кожна окремо – потрібно довше збирати, але її зручно зберігати. Шарнірний механізм дає змогу складати і розкладати дерево за принципом парасольки. Лита, тобто, нерозбірна ялина – вважається найдовговічнішою, але вона займає багато місця і її незручно перевозити.
Якщо говорити про те, як вибрати безпечну штучну ялинку, то тут потрібно переконатися в тому, що вона не токсична – це головна небезпека, яку приховують у собі такі вироби.
Принюхайтеся до ялинки – вона не повинна пахнути. Якщо є різкий запах, то, найімовірніше, для виготовлення було використано дешеві матеріали і є ймовірність, що вони токсичні.
На продукцію мають бути документи, які підтверджують її безпеку – це сертифікат якості (відповідності та пожежної безпеки). У такому сертифікаті має бути зазначено, що ствол і голки вогнетривкі та гіпоалергенні.
Це три основні моменти, як вибрати хорошу штучну ялинку. Крім цього, на виріб має бути гарантія. Колір і пухнастість гілок новорічної красуні залишаються на ваш розсуд: тон підбирайте під інтер’єр, а пухнастішу ялину, якщо на ній буде мало іграшок.
Аутизм – це нейророзвитковий стан, який впливає на сприйняття світу, комунікацію та поведінку дитини. Раннє…
Україна отримала від Міжнародного валютного фонду 1,1 млрд доларів. Це шостий транш за програмою Механізму…
Російський керівник Володимир Путін визнав, що в Росії зростає інфляція та труднощі із кредитуванням. Автомобільна…
Кілька тижнів перед Новим роком – час закупівлі продуктів до святкового столу українцями. Експерти з…
Святвечір – це особливий день, коли українські родини збираються за столом, щоб разом зустріти Різдво.…
Обраний президент США Дональд Трамп відреагував на публікації в ЗМІ про зростання політичного впливу мільярдера Ілона Маска. Він…