Як часто потрібно пилососити в будинку: важливі поради від досвідченого експерта

Під час прибирання люди часто використовують пилосос, однак для декого таке завдання виявляється складним, адже це потребує фізичної сили. Видання Mirror розповіло, чи можна відмовитися від цієї рутинної роботи довше, ніж на тиждень. 

Звісно, прибирання пилососом є необхідною роботою, особливо для тих, хто страждає від алергії. Завдяки йому відмерлі клітини шкіри, бактерії, спори плісняви та пилові кліщі піднімаються з підлоги та не вдихаються, що може викликати неприємні симптоми, серед яких подразнення горла, носа, очей та респіраторні проблеми. 

Тому старший науковий співробітник компанії Dyson Метью Лі радить пилососити принаймні раз на тиждень, аби запобігти накопиченню бруду, якщо ви маєте дерев’яну або тверду підлогу. 

“Я намагаюся приділяти трохи більше уваги зонам з високою прохідністю, таким як кухня та спальня, оскільки на підлозі може швидко накопичуватися багато бруду, сміття та волосинок”, – зауважив він в інтерв’ю виданню “Woman and Home”.

Для того, щоб полегшити собі виконання цієї роботи, експерт рекомендує розділити свій будинок на 10 зон – стіни, матраци, плінтуси, кошики для домашніх тварин, лампи та абажури, штори або жалюзі, сходи, стелі та дивані, та обрати дві з них для прибирання пилососом кожного тижня. 

“Це настійно рекомендована частота, щоб підтримувати чистоту в будинку, не перевантажуючи себе складним завданням, намагаючись зробити глибоке прибирання всього будинку за один раз”, – пояснив він.

Щодо килимів, то Метью закликав пилососити до того, як підлога почне мати брудний вигляд. За його словами, робити це двічі на тиждень є відповідною частотою в місцях, де люди перебувають найбільше. Водночас для тих зон, де не так часто знаходяться люди, одного разу на тиждень буде достатньо. 

Коломієць Надія

Recent Posts

Вчені назвали найотруйнішу істоту планети

Золота жаба-дереволаз (Phyllobates terribilis) — одна з найотруйніших істот на планеті. Незважаючи на свій невеликий розмір — не більший за людський ніготь, — ця яскраво…

2 години ago

Відстрочки від мобілізації чекають великі зміни: студентам – приготуватися

В Україні триває дія військового стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. Справа в…

2 години ago

Водіїв чекають штрафи за поворотники: що не так зі світловими сигналами

У 2025 році водіям можуть виписати штраф за червоні поворотники, навіть якщо авто пройшло сертифікацію.…

2 години ago

Навіть з 1 гривні треба платити податок: хто з українців входить у цей перелік

Податкова служба з 1 березня автоматично відстежує всі грошові перекази, що надходять на рахунки осіб,…

2 години ago

Масові блокування пенсійних карток для українців: чому це відбувається і як уникнути

Деякі українські пенсіонери можуть зненацька виявити, що не можуть отримати доступу до своїх пенсійних виплат.…

3 години ago

Американці цієї спеціальності вирішили зрадити США і переїхати в Канаду

Лікарка Карін Ґінсберг понад 25 років працювала педіатром у Сполучених Штатах, однак протягом останнього часу,…

3 години ago