Океан покриває понад 70% планети і є домом для багатьох таємничих видів, деякі з них досі не були описані і невідомі науці. Та один з таких видів вчені виявили в глибинах Андаманського моря біля берегів Таїланду. Це небачений раніше вид “акул-примар” з масивною головою і гігантськими очима, що переливаються. Крім того, їх і без того лякаючу зовнішність доповнюють перисті плавці.
Невловима глибоководна істота на ім’я Chimaera supapae – хрящова риба, що належить до загону найстаріших риб – Chimaeriformes, пише Live Science. Ці стародавні риби є далекими родичами акул та схилів. Як правило, химери населяють континентальні схили та океанські хребти глибокого моря.
“Хімери рідкісні в цьому регіоні світу”, – розповів Девід Еберт, провідний автор дослідження та директор програми Центру дослідження тихоокеанських акул при Університеті штату Сан-Хосе в Каліфорнії.
Загальні назви химер – акула-примара і риба-щур – походять з-за їхніх великих блискучих очей і загострених тіл. Деякі види можуть зрости до 2 метрів завдовжки. Ці примарні особи живуть на глибині нижче 500 метрів, ховаються в темних водах і харчуються донними тваринами, такими як ракоподібні, молюски та черв’яки. За словами Еберта, сьогодні у світі описано 53 види химер, що мешкають у сутінковій зоні океану, новий вид акул-привидів став 54 видом.
Перший мертвий статевонезрілий екземпляр самця було виявлено в межах проєкту глибоководних досліджень, проведених ще 2018 року. Вчені зібрали його під час донного тралення в Андаманському морі на глибині від 772 до 775 м. від поверхні. Дослідники визнали його новим видом по “масивній голові з короткою мордою” та великим овальним очам, які становлять понад 32% від загальної довжини голови.
Автори дослідження зазначають, що цей новий вид – це різновид коротконосої химери довжиною 51 сантиметр з широкими грудними плавцями. Еберт підозрює, що перові оборки істоти пов’язані з “їхньою здатністю маневрувати по скелястому дну з високим рельєфом”.
А великі зелені очі, що переливаються, C. supapae допомагають тварині бачити в чорній воді. На темно-коричневій шкірі немає помітних ліній або візерунків, а на верхівці в риби є спинний шип. Еберт також зазначає, що еволюційно ці химери є одними з найстаріших ліній риб, історія яких почалася близько 300-400 мільйонів років тому.
“Відкриття нових видів, таких як ця химера, говорить нам, як мало ми знаємо про морське середовище і як багато ще потрібно вивчити”, – підсумував Еберт.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…