Після покупки одяг із секонд-хенду необхідно обов’язково випрати та ретельно пропрасувати гарячою праскою, щоб знищити мікроби та патогени. Секонд-хенд став дуже популярним, оскільки це вигідний спосіб поповнити гардероб, підтримуючи екологічний підхід до споживання.
Одяг із секонд-хенду може містити мікроорганізми, тому його важливо обробляти. Доктор Примроуз Фрістоун з Університету Лестера підтримує покупку в секонд-хендах, але радить ретельно прати речі, адже тканини можуть переносити бактерії, грибки та віруси, пише Theconversation.
Бактерії, грибки та віруси, як-от стафілококи чи Candida, можуть залишатися на одязі та викликати інфекції. Мікроби виживають на тканинах тривалий час: на бавовні до 90 днів, на поліестері – до 200 днів, особливо за високої вологості. Одяг, що контактує з вологими ділянками шкіри або має залишки їжі, стає осередком для мікробів.
Щоб уникнути ризику зараження, експерт радить прати одяг із секонд-хенду при 60°C або використовувати дезінфікуючі засоби, якщо це неможливо. Прати його слід окремо від іншого одягу.
Щоб повністю видалити бактерії та віруси, одяг варто не лише випрати, але й висушити та обробити гарячою праскою або відпарювачем. Такі заходи допоможуть знищити мікроорганізми, включаючи яйця паразитів, і знизити ризик для здоров’я.
Сполучені Штати готують новий пакет військової допомоги Україні. Про це заявила постійний представник США при ООН Лінда…
Редиску часто висівають пізньої осені. Тоді вона має міцний імунітет, а урожай можна збирати на…
Українцям розповіли, чи можна носити військову форму цивільним. Як передає "Хвиля", про це повідомила адвокат Тетяна Козаченко в ефірі…
Магнітні бурі мають неприємну властивість не лише завдавати клопоту науковцям, а й дошкуляти пересічним громадянам,…
Імпорт алмазів з Росії до Індії у вересні скоротився на 96% порівняно з аналогічним періодом…
Цього тижня в Україні різко зміниться погода. У середу 20 числа погода зміниться спочатку на…