Обрізання малинового дерева – важлива процедура восени, яка впливає на його здоров’я та врожай у наступному сезоні. Правильна обрізка допомагає стимулювати ріст нових пагонів, забезпечує кращу вентиляцію та доступ сонячного світла до всіх частин рослини. Крім того, цей процес допомагає запобігти розмноженню шкідників і хвороб.
Найефективнішу обрізка малини проводять восени.
Осіння обрізка малини дає найкращий догляд за ремонтантною малиною. Така обрізка дозволить захистити пагони від шкідників і різних хвороб, які можуть зимувати на рослинах. А навесні необхідно проводити лише санітарну обрізку.
Неодноразово досвідчені фахівці наголошують, що найкраще проводити обрізку в жовтні-листопаді, вже після останнього збору осіннього врожаю.
У такому випадку пагони, які вже припинили плодоносити, варто обов’язково зрізати на рівні ґрунту. Також обов’язково потрібно зрізані пагони вивезти із присадибної ділянки та знищити або спалити. На таких пагонах можуть перебувати сотні різних шкідників, тож, щоб убезпечити від інфікування сусідні рослини, варто знищувати зрізані пагони.
Також варто пам’ятати, що у перший рік росту на саджанцях починають відростати зовсім молоденькі пагони. Уже серпні молоді кущі дадуть невеликий урожай. Однак у наступному році ці однорічні пагони залишати не можна, їх необхідно ретельно вирізати до пеньків розміром в 3 см від ґрунту. Таку обрізку потрібно проводити в кінці жовтня і листопаді.
Найперше починати варто із видалення тих гілок, із яких ще влітку збирали урожай ягід – їх потрібно вирізати під корінь.
Не варто залишати пагони ще на один рік, адже найкраще малина плодоносить на пагонах лише два роки.
Зверніть увагу на пагони цього сезону, тоді ви знайдете ще не здерев’янілі, а зелені із листям. Саме ці пагони дадуть великий урожай в наступному сезоні.
Також, для кращого урожаю, варто накрити пагони агроволокном або плівкою, щоб вони вдало перезимували. На 1 м таких пагонів потрібно залишити 8-10 пагонів, а решту пагонів варто зрізати. Також не бійтеся обрізати гілки до самої землі. Тоді малина відростить нові та сильні пагони від кореня. Це також дасть великий урожай.
В Україні стає все холодніше, а батареї смартфона розраховані на користування за температури від 0…
Російського співака Філіпа Кіркорова , який підтримує вторгнення Путіна в Україну, оголосили в розшук через 31 штраф…
У п'ятницю, 15 листопада, з візитом до Києва приїхав виконувач обов'язків спеціального представника США з…
Зимовий період може бути складним випробуванням для молодих дерев. Вони особливо вразливі до морозів, вітру…
У листопаді 2024 року в Україні продовжується мобілізація, зокрема тривають медичні огляди для визначення придатності…
За даними Sinoptik.ua, після тижня не надто комфортної погоди вихідні потішать нас сонцем і відносно…