Природжений хижак: цікаві факти про одну з найбільших кішок у світі

Каракали є одними з найкрасивіших і найзагадковіших представників сімейства котячих у світі. Цей вид має доволі незвичну географію проживання.

Британський журналіст і режисер фільмів про дику природу Стівен Міллс у своїй колонці для BBC Wildlife розповів цікаві факти про каракалів, які дадуть змогу дізнатися більше інформації про цих тварин.

Зазначається, що довжина тіла дорослого каракала становить від 60 до 90 см, а хвоста – 20-30 см. Самці каракалів зазвичай важать від 8 до 20 кг, а самки – 6-16 кг.

У виданні поділилися, що ці кішки мають довгі задні лапи та потужні кінцівки, які надають їм “похилого” профілю ззаду та спереду. Завдяки такій статурі вони можуть ефективно пересуватися по пересіченій місцевості та валунах, витрачаючи мало енергії.

Каракали здатні стрибати не тільки у висоту, а й у довжину. За словами очевидців, ці кішки здатні підстрибувати в повітря на 3 метри, щоб упіймати в лапи голубів або куріпок. Відомі випадки, коли каракали зривали з сідала орлів-могильників, вбивали дорослих імпал і молодих куду, а також спрингбоксів, стінбоксів, дуйкерів і тонкотілих мавп.

Також у каракалів круглі зіниці, а не вузькі й овальні, як у дрібних кішок. У виданні пояснили, що це відмінна риса видів, які не є повністю нічними.

Свої великі вуха каракали використовують для демонстрації почуттів. Про комфорт свідчать повільні посмикування, а про згоду – м’які рухи, які повторюють інші особини. Якщо каракал відчуває занепокоєння, він нервово підкидає вухо – коли інший каракал вловлює цей семафорний сигнал, він завмирає і перевіряє, чи немає небезпеки в тому напрямку, куди дивиться перший кіт.

У виданні додали, що у великих вух каракалів є одна важлива перевага – вони дають змогу хижакам знаходити дрібну здобич у норах, тому вуха джунглевого кота, летючої лисиці та шакалів теж великі.

Зазначається, що каракали трапляються практично всюди в Африці, за винятком глибокої пустелі Сахара і вологих лісів у центрі та на заході континенту. На Близькому Сході цей вид досить поширений у посушливих районах Ізраїлю, відсутній у пустелі Саудівської Аравії і рідкісний в інших країнах, де охорона природи мінімальна. В Індії він трапляється переважно в сухих лісах, але вважається, що там він близький до вимирання.

У виданні розповіли, що в дикій природі каракали в середньому живуть до 12 років. У неволі вони можуть прожити від 15 до 17 років.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

У Раді оцінили ідею Путіна з перемир’ям і вказали на справжній задум диктатора

Кремлівський диктатор Володимир Путін оголосив про перемир’я з 8 по 10 травня. Як заявила нардеп…

8 хв. ago

Порушень ухилянтам на 224 000 грн: ТЦК штампують “пачками” шалені штрафи

Уявіть, що ви порушили кілька правил, а вам прилітає штраф майже чверть мільйона гривень. І…

17 хв. ago

Допомагали водіям здати на права за гроші: у Києві затримали банду “бігунків”

У Києві та області поліція затримала чотирьох "бігунків", які допомагали перереєстровувати авто без черг і успішно…

25 хв. ago

Скільки дітей, якої статі насправді хоче Маск: злиті шокуючі плани мільярдера

Ілон Маск, який останнім часом зіткнувся з фінансовими труднощами через глобальну тарифну війну Дональда Трампа,…

34 хв. ago

“Нова пошта” змінила вартість доставки посилок: які тепер тарифи

Поштовий оператор "Нова пошта" поновив тарифи на міжнародну доставку. Тепер вартість посилки розраховується за фактичною вагою, а…

43 хв. ago

Мобілізація в Україні: у Міноборони анонсували зміни у травні в “Резерв+”

Міноборони України планує запустити у травні два нові типи відстрочок у додатку "Резерв+" для громадян…

51 хв. ago