Використання електричних приладів потребує посиленої уваги до безпеки. Важливо, щоб техніка була справна, інакше є ризик виникнення пожежі. Для українців, які використовують електрочайник, є попередження.
Електрочайник належить до групи приладів з підвищеною небезпекою. Щоб закип’ятити воду, він споживає одномоментно багато струму, адже потрібно швидко розігріти тен (або спіраль) приладу, пише pmg.ua.
Щоб уникнути короткого замикання, потрібно регулярно перевіряти шнур на механічні пошкодження. В жодному разі не варто вмикати його, якщо помітні оголені дроти.
Дотичною до цієї є й інша порада — контролювати стан вилки та розетки. Можуть виникнути випадки, коли через недостатньо щільне примикання у розетці починає іскрити. Це дуже небезпечно і потрібно негайно знеструмити чайник та полагодити цей недолік.
Також зверніть увагу на потужність приладів. Оскільки більшість електрочайників має 2-2,5 кВт, то їх не варто одночасно вмикати з іншими енергозатратними приладами. Якщо нехтувати цим застереженням, то є ризик виникнення короткого замикання або ж пошкодження розеток (зазвичай вони плавляться і чорніють).
Електриками озвучено й інші попередження:
- ніколи не варто залишати чайник без нагляду під час роботи,
- заповнювати водою його потрібно до того моменту, як увімкнути,
- не можна брати його мокрими руками (він має ізоляцію, але варто перестрахуватись),
- не дозволяйте користуватись приладом малим дітям без нагляду дорослих.