Добрив багато не буває?: як надлишок підживлення перетворює овочі на небезпеку

Всі ми знаємо, що більше добрив — значить, більший і кращий за врожай. Але що якщо ваші рослини вже давно переступили межу і замість багатого плоду починають виробляти небезпечні токсини?

Ви не дочули. Надлишок добрив може перетворити ваш урожай на справжню загрозу здоров’ю. І це зовсім не лише про пестициди. Вся справа в тому, як щедро ви балуєте свої рослини добривами.

Особливо небезпечні азотні добрива. Вони призводять до накопичення нітратів у плодах – речовин, які, потрапивши в наш організм, перетворюються на нітрити. А ці вже можуть порушувати обмін кисню у крові. Особливо небезпечні такі овочі, як ранні огірки, редиска та зелень — їхній вегетаційний період короткий, і нітрати встигають накопичитися набагато швидше.

Але це лише початок. Фосфорні добрива, якщо їх занадто багато, блокують засвоєння життєво важливих мікроелементів, таких як цинк та залізо, що послаблює рослини та робить їх уразливими до хвороб. А якщо ви надто “щедро” застосовуєте калійні добрива, ваші плоди будуть зневоднені, перетворюючись на сухі, позбавлені соковитості мумії.

До того ж ваш ґрунт страждає від надлишків солі. Вона поступово перетворюється на щось схоже на бетон, позбавляючи вас родючої землі. І, на жаль, дощові дощі тут не рятують — вони лише занурюють токсичні речовини глибше у ґрунт.

Але це все. Перегодовані рослини починають залучати шкідників – попелиці та кліщів, які відчувають слабкість рослин. Все це потребує витрат на інсектициди, тоді як основна проблема криється в самій системі підживлення.

Як же уникнути таких неприємностей? Припиніть перегодовувати рослини. Використовуйте добрива суворо за інструкцією – і краще зменшуйте дозування вдвічі.

Дайте вашим рослинам відпочивати, використовуючи органіку, таку як компост або трав’яні настої замість хімії. Грунт, як і ваші рослини, потребує перепочинку — і якщо ви їй дозволятимете відновлюватися, воно відплатить вам здоровими і смачними плодами.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Чи перероджується душа людини після смерті

Питання про те, що відбувається з душею після смерті, хвилює людство з найдавніших часів. У…

6 години ago

Епігенетик назвав звички українців, які скорочують життя

Керівник Лабораторії епігенетики Інституту геронтології імені Дмитра Чеботарьова НАМН України, кандидат біологічних наук Дмитро Краснєнков…

6 години ago

Ухилянтам не сховатися: ТЦК готують нові жорсткі обмеження

Як стало відомо, план мобілізації контрактників віком 18–24 роки провалився з тріском — замість очікуваних…

6 години ago

“Я б не чіпала її”: у США знайшли мотрошну рибу з сутінкової зони океану (фото)

На пляжі в штаті Орегон (США) знайшли моторошну рибу із глибин так званої "сутінкової зони" океану. Виявлений…

6 години ago

Що буде з доларом в найближчі місяці: компанія Goldman Sachs дала прогноз

Goldman Sachs попереджає, що долар може впасти, оскільки агресивні тарифи та уповільнення зростання США підривають довіру інвесторів…

6 години ago

Одна з країн штрафуватиме та заарештовуватиме за ходу «Безсмертного полку»

Влада Казахстану заборонила проводити ходи "Безсмертний полк" на 9 травня, звернули увагу росЗМІ. Причиною назвали…

6 години ago