Трамп порушив правила укладання брудних угод: у чому капітально помилився

Президент США Дональд Трамп забув чи не розуміє відоме правило політики, що цинічні та аморальні справи треба робити в тиші. Саме тому надто відверта гра Трампа з російським правителем Володимиром Путіним провалиться. Про це пише політичний аналітик Юрій Богданов.

Він нагадує, що у світовій політиці завжди були свої брудні “пакти Молотова — Ріббентропа”, коли долі та життя мільйонів вирішувалися тихо. Саме такою, щоб усе пройшло гладко, має бути реалізація плану Трампа домовитися з Путіним — ціною України, безпеки Європи, життя мільйонів та свободи десятків та сотень мільйонів, вважає експерт.

Він припускає, що президент США мав шанс “все вирішити”, не привертаючи особливої уваги і не порушуючи Європу і світ. Для цього можна було не підтримувати чергові пакети допомоги для України, затягувати рішення під різними технічними приводами, замовляти процес, торгуватися з українськими політиками – “необхідні вибори і тоді піде допомога”. Таким чином, Україна м’яко скотилася б у критичну ситуацію, а Європа, не відчуваючи відкритої загрози, не консолідувалась би навколо Києва, розповідає Богданов.

“Але егоцентризм і одержимість Трампа “позицією сили” надто контрастують з необхідним підходом при огидних змовах. Йому важливо публічно демонструвати “я найкращий сильний”, “я зможу домовитися з ким-небудь” або “протиснути будь-кого”.

Він пояснює: якщо політик позиціонує себе “сильною рукою” і при цьому надто відкрито показує приязнь до токсичного диктатора, це швидко викликає сумніви в його серйозності. Соратники починають хвилюватися, виборці — перепитувати “чому він такий кінчений”, а старі союзники шукають варіанти протидії.

“Брудні домовленості завжди стають небезпечними для самих змовників, якщо навколо них піднімається багато галасу. Це дозволяє опонентам об’єднатися, реальній опозиції – вибудувати механізми протидії, іншим лідерам – відреагувати санкціями чи іншими кроками”, – пише Богданов.

Він пояснює, що ” публічні обійми” з Путіним шкодять планам Трампа, тому що Путін – надто токсичний, зокрема для більшості виборців Трампа.

“Хоча більшості американців загалом наплювати що на міжнародну політику, що на Україну, негативна позиція по відношенню до Путіна стала аксіомою останнього десятиліття. Він сприймається як агресор, який зазіхає на світовий порядок, як убивця і огидний диктатор. Якщо Трамп публічно обійметься” на межі з обуренням”, — вважає експерт.

Він вказує, що всім спостерігачам з лишком очевидна “торгівля безпекою” Трампа з Європою. Тому відкрито атакувати Україну та Європу було помилкою: “Росія надто часто порушували домовленості щодо безпеки, а Трамп надто нахабний”. Це штовхає Європу до швидкої консолідації. Якщо Трамп здійснює пряму атаку на Київ, який став після нападу Путіна символом безпеки і правил, він ризикує поставити себе в конфлікт не лише з українцями, а й з усім демократичним табором (зокрема всередині США). При цьому сила його позиції розмивається щодня.

“Логіка шалених підкорювачів світу і нагиначів світового порядку завжди шкодить їм самим. Якщо політик хоче зрадити цілу державу, цілу націю, цілий континент, не потрібно щодня виступати з шаленими заявами. А ми повинні пам’ятати: коли маєш справу з тим, хто бачить себе всесильним диктатором, потрібно не прогинати. ци, а США залишаються складною системою. Протести проти режиму Трампа там будуть набирати чинності.

Романчук Микола

Recent Posts

Скільки українців підтримує російську мову в школах: які причини вчити

38% українців вважають, що російську мову слід вивчати в україномовних школах тою чи іншою мірою.…

9 хв. ago

Замість тимчасового прихистку: українців у Чехії попередили про важливі зміни

Українці, які знайшли притулок у Чехії через війну, тепер можуть отримати спеціальний дозвіл на довгострокове…

26 хв. ago

Загальна мобілізація в Україні: тепер не всі жінки зможуть виїхати за кордон

В умовах воєнного стану в Україні було запроваджено обмеження на поїздки за кордон для певних…

36 хв. ago

Українці можуть заробити понад 3000 євро на місяць: кого шукають австрійські роботодавці

Після початку повномасштабної війни 2022 року багато українців залишили свої домівки та виїхали за кордон.…

45 хв. ago

Гончаренко не добирає слів: нагадав Шмигалю про надвисоку зарплату Смілянського

Підвищення заробітних плат вчителям в Україні обговорюється уже давно. Однак поки це залишається на рівні…

53 хв. ago

До свят було дорого, а тепер – копійки: український ринок завалять дешевими яйцями

Українці можуть трохи видихнути: яйця в супермаркетах почали суттєво дешевшати. Наразі ціна нефасованих яєць категорії…

1 годину ago