Під час перемовин у Стамбулі російська сторона знову озвучила для України неприйнятні вимоги. На тлі цього президент США Дональд Трамп все ж вирішив провести телефонну розмову з кремлівським диктатором Володимиром Путіним, яка може відбутися уже сьогодні.
Як вважає політолог Євген Костогризов, зовнішня політика Трампа залишається складною для розуміння та аналізу. За його словами, правда в тому, що багато дій американського президента важко пояснити.
Політолог каже, що особливо суперечливим стало останнє інтерв’ю Трампа, в якому він заявив, що танки Путіна в лютому 2022 року зупинило не героїчне протистояння українських воїнів, а нібито “болото, через яке техніка не змогла пройти”. Такі висловлювання викликають обурення та залишаються без коментарів.
“Президент США не зацікавлений у тому, в чому зацікавлена Україна. Здається, що наші обидві країни прагнуть миру, але за цими заявами стоять дуже багато нюансів. Трамп хоче миру найперше для того, щоб виконати свою передвиборчу обіцянку”, — каже експерт.
Трампу постійно нагадують про його заяви щодо швидкого завершення війни, що унеможливлює уникнення цієї теми. Іншою причиною бажання миру є прагнення Трампа перейти до своїх глобальних геополітичних планів щодо Росії та Китаю. У цьому контексті бойові дії стають для нього перешкодою, тому він намагається припинити їх будь-якими засобами для налагодження відносин з Росією.
Крім того, Трамп намагається зберегти образ сильного лідера, який здатен вирішувати конфлікти не через переговори, а завдяки рішучим діям. Проте, як вважає аналітик, такий підхід не приносить бажаних результатів.
Українська позиція кардинально інша – головною метою є досягнення миру, щоб зупинити загибель людей та забезпечити безпеку в Європі. Однак Трамп не розглядає ситуацію з такої перспективи, що створює суттєві труднощі у взаєморозумінні.