Трамп хоче спровокувати пряму війну між Європою і РФ: навіщо це йому

В Україні тотально не розуміють, чого прагне Дональд Трамп, взявшись за швидке примирення України і РФ, відзначає політолог Роман Пономаренко.

На його переконання, головною метою Трампа є ліквідація глобалістського світопорядку, який активно розбудовувався останні десятиліття ліволіберальними елітами США та ЄС. Наслідки цього проекту стала політична і військова деградація колись потужних країн “Західного світу” і їхніх еліт; демагогія замість реальних дій в протидії викликам; культурний занепад; насадження штучних суспільних цінностей; пропаганда психічних відхилень і девіацій, як чогось нормального. Плюс, каже експерт, неконтрольована міграція, яка невпинно підточує національні і світоглядні основи європейських країн тощо. Саме проти всього цього, каже Пономаренко, Трамп пішов “хрестовим походом”.

“Завдання це надскладне. Глобалісти спираються на потужну стриктурну систему – безліч урядових і неурядових організацій з величезними бюджетами і персоналом. Тому розгром USAID, який збентежив і налякав багатьох в Україні – мав на меті дезорганізувати і зруйнувати ці структури”, — відзначив Пономаренко.

За його словами, Трамп зараз намагається збити противника з пантелику, змусити панікувати, помилятися.

Через цю призму і потрібно розглядати політику Трампа щодо україно-російської війни. Вона для нього лише черговий елемент з руйнування глобалістського світопорядку, один з багатьох.

“Існує не позбавлена сенсу теорія, що одна з ключових цілей Трампа – спровокувати пряму війну Європи проти РФ. В якій обидві сторони остаточно послабляться, НАТО, ЄС та інші глобальні структури розваляться, Європа, як союзник США, оновиться, РФ втратить свій вплив і займе другорядне місце в світі. Ну і США відновлять свою домінуючу позицію, як було після Другої світової війни. В цьому контексті і треба розуміти розмови про виведення військ США з Європи”, — відзначив Пономаренко.

При цьому він переконаний, що роль України в цьому сценарії мінімальна, бо на жаль, її ніхто не розглядає як самостійного суб’єкта на світовій арені.

“Проте зацікавленість Трампа нашою державою все ж таки помітна. Активність Келлога навряд чи пуста демонстрація, бо в “таранний стиль” Трампа таке не вписується. А потенційна угода про допуск США до розробки українських надр, може стати своєрідним гарантом подальшої безпеки. Звісно, якщо уряд України раптом не захоче конфліктувати з нинішніми США, сподіваючись на допомогу від ЄС, якої не буде”, — підсумував Пономаренко.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Чверть мільйона абітурієнтів і тестування по всьому світу: вступна кампанія в українські виші б’є рекорди

Вступна кампанія 2025 року обіцяє бути масштабною: Міністерство освіти і науки України очікує близько 250…

6 хв. ago

Хто має стати на військовий облік у квітні 2025 року

У квітні 2025 року в Україні на військовий облік мають стати всі хлопці, яким виповнилося або буде…

13 хв. ago

Цей фасон джинсів – головний хіт весни 2025: з чим їх носити, щоб виглядати стильно

Джинси залишаються базовим елементом гардероба, але цієї весни на перший план виходить новий трендовий фасон,…

22 хв. ago

Зеленський зробив першу заяву про зустріч із Трампом

Глава української держави Володимир Зеленський висловив подяку главі Білого дому Дональду Трампу за "символічну зустріч"…

25 хв. ago

Тарифи на газ та електроенергію в Україні з травня: скільки платитимемо

Тарифи на електроенергію та газ в Україні з 1 травня не зміняться. Кожен кубометр блакитного палива коштуватиме 7,96…

31 хв. ago

Рубіо призначив консультанта без досвіду на посаду головного дипломата по Європі

Державний секретар США Марко Рубіо призначив колишнього члена свого апарату Сенату, який має досвід роботи як бізнес-консультант,…

33 хв. ago