Чи справді війна США та КНР неминуча: що вже відбувається

Після введення Дональдом Трампом нових мит, почастішали чутки про нове протистояння між США та Китаєм. Раз у раз офіційні Вашингтон і Пекін обмінюються різкими заявами. Чи розпочнеться війна між США та Китаєм? Чому для США Китай – зручний супротивник? 

Для США Китай – зручний супротивник

Політичний експерт і військовослужбовець Олександр Мусієнко в ефірі загальнонаціонального телемарафону заявив, що політика Дональда Трампа полягає в тому, щоб розбити альянс Росії та Китаю, тобто йдеться про те, щоб перетягнути Москву на бік США та разом стримувати Китай. Саме тому, констатує експерт, Трамп і ввів проти Китаю надхмарне мито, а Венс назвав китайців бідними селянами, тобто відбувається така демонізація Піднебесної.

“Мені здається, що для США Китай – зручний супротивник. Китай не кидає воєнний виклик США. Китай не загрожує застосуванням ядерної зброї. Це все Росія. Росія веде повномасштабну війну у Європі. Росія веде агресію І чомусь зараз усі звинувачення з боку США – на Китай. А де ж росія у цьому списку? Чому проти Росії немає 100% тарифів та мит? Проти нафти особливо. Де 500% мита, про які говорили у Сенаті?”, – висловився Олександр Мусієнко.

Тож, продовжує експерт, США обрали своїм противником Китай, бо це дуже зручно, адже він не воює і взагалі не виступав агресором у війнах. Єдине, нагадує експерт, це операція у В’єтнамі, китайці зайшли на 67 днів, оголосили себе переможцями та вийшли, ніхто у світовому співтоваристві, мабуть, нічого й не зрозумів, а в інших випадках Китай захищався.

Вашингтон має почати міркувати стратегічно, а не лише тактично

Позаштатний науковий співробітник Defense Priorities та професор міжнародних відносин у коледжі Макалестера в Сент-Полі Ендрю Летем в ефірі телемарафону висловив думку, що війна між Сполученими Штатами Америки та Китаєм може розпочатися через розчарування з боку КНР торгівлею з Америкою та мита.

За словами Летема, адміністрації Байдена і Трампа систематично посилювали тиск на Китай за допомогою торговельних обмежень, експортного контролю та заборон на технології, продовжуючи ускладнювати доступ КНР до високоякісних напівпровідників та фінансових потоків.

“Явного виходу немає. Логіка ескалації, роз’єднання та конфронтації продовжує визначати політику США в обох партіях. Це не означає, що війна неминуча — чи навіть ймовірна в найближчому майбутньому — але це означає, що ми більше не знаходимося у світі абсолютної економічної взаємозалежності та помірності раціонального вибору”, — сказав він.

Щодо того, чи скоро розпочнеться війна між США та Китаєм, експерт висловив думку, що торгівля більше не гарантує миру. А щоб уникнути війни, адміністрація США має почати міркувати стратегічно, а не тільки тактично.

Романчук Микола

Recent Posts

ТЦК і відстрочка: хто може залишитись без броні від мобілізації

Українці, які працюють у стратегічно важливих компаніях, можуть бути тимчасово звільнені від мобілізації за допомогою…

5 хв. ago

У Києві завершено пошуково-рятувальні роботи: що відомо

У Києві завершились пошуково-рятувальні роботи на місці російської атаки по житловому будинку. Про це інформує «Главком» з…

11 хв. ago

Примусова мобілізація? Зеленський розставив крапки над “і”

Мобілізаційні заходи триватимуть доти, доки в країні ведуться бойові дії. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю…

22 хв. ago

CNN: Путін має новий план з переговорів

У новому мирному плані від Трампа Україною є одразу кілька проблем. Найголовніша проблема: президент США…

33 хв. ago

Гормональний хаос після 30: як розпізнати й вирівняти себе без пігулок

Після 30 років багато жінок стикаються з “невидимим ворогом” — гормональним дисбалансом. Втома, різкі зміни…

41 хв. ago

Бюджет-2025: Марченко дав відповідь, чи вистачить коштів Україні

Міністр фінансів України Сергій Марченко розповів, чи достатньо Україні зовнішнього фінансування на 2025 рік. Як передає "Хвиля",…

54 хв. ago