Відключення світла в Україні триватимуть роками: думка експерта

Українцям знову доводиться пристосовуватись до обмежень електрики. Водночас експерти радять громадянам не плекати надій на швидке відновлення  української енергетики. Йдеться навіть не про місяці. З відключеннями світла доведеться миритися роками.

Про це повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко під час брифінгу в “Медіацентрі Україна”, пише 24tv.ua.

“Наразі загальна ситуація – це нестача генерувальних потужностей у системі, але все, що ми можемо робити – це звикати до сприйняття цього (обмежень електроенергії – 24 Канал) як нормального стану речей на тривалий час”, – каже Харченко.

Експерт зазначає, що основним завданням на наступні два роки є посилення енергосистеми. Та навіть через два роки не вдасться повністю уникати відключень світла. Відновлення енергосистеми триватиме ще три роки після її посилення. Лише після цього, можливо, вдасться досягти того рівня генерації, якого буде достатньо, щоб не обмежувати споживачів. 

Найближчими ж роками українцям вимикатимуть світло по 4 – 6 годин на добу. А у Києві ситуація ще гірша. Киянам, ймовірно, доведеться звикати до 6-8 годин без світла. Це пов’язано з розташуванням великої кількості критичної інфраструктури у столиці. Електроживлення цих об’єктів, звісно, має пріоритет. Наразі тривають роботи з нарощування потужностей у Києві.

Олександр Харченко зауважує, що схожа ситуація і в решті регіонів країни. У пріоритеті – критична інфраструктура. Отож вона отримує електроенергію першочергово. Залишки ж електрики спрямовують на побутових споживачів. 

За словами експерта, необхідність у відключеннях світла залежить від цілого  ряду факторів. Не останню роль відіграють погодні умови. Отож у майбутньому все ж обмеження не будуть щоденними. Їх застосовуватимуть лише за потреби. Водночас критична інфраструктура працюватиме без обмежень. Зокрема, йдеться про теплопостачання, водопостачання та каналізацію.

Харченко прогнозує, що найважчий період українців очікує протягом літа. Через спеку активно зростатиме навантаження на електромережу. Адже промисловість потребуватиме додаткових потужностей для охолодження. Водночас триватиме підготовка до нового опалювального сезону. Тому  частина енергоблоків буде виведена з експлуатації. 

“Найгірший сценарій на зиму в моєму розумінні – це обмеження споживачів від 6 до 10 годин на добу, та водночас працює критична інфраструктура, зокрема – ключові оборонні підприємства. Я б сказав, що нас очікує помірно складна зима. Складніша, ніж остання, але більш передбачувана та комфортніша, ніж передостання”, – пояснив очільник Центру.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Є ризик втрати Торецька і Нью-Йорка: DeepState повідомив про невтішне становище 206 ОБ ТрО

Моніторинговий проєкт DeepState повідомив про важке становище 206 батальйону ТрО. Наслідками ситуації, що склалася, може стати…

4 години ago

“Людина, яку запихнули в бусик, не буде воювати”: командир ЗСУ різко висловився про мобілізацію

Людина, яку запихнули, ногами забили в бусик — вона не буде воювати. Вона зробить все що завгодно,…

4 години ago

Військові змушені купувати за власні кошти те, що зараз без проблем отримує поліція

Військовий Ігор Луценко повідомив, що з весни цього року спостерігає у найбільших містах чудові новенькі…

4 години ago

Кожен третій росіянин схвалює ядерний удар по Україні — опитування

Понад третина російських громадян вважають “виправданим” у війні проти України застосування ядерної зброї. Про це свідчать результати…

4 години ago

Які документи мобілізованому мають видати в ТЦК

Мобілізаційний процес в Україні набрав нових обертів після ухвалення нового законопроєкту про мобілізацію. Це зумовлено необхідністю…

4 години ago

Як вибрати ідеальний головний убір на літо 2024

Літній сезон 2024 обіцяє бути особливо спекотним, і в таку погоду неможливо обійтися без головного…

4 години ago