Українцям знову доводиться пристосовуватись до обмежень електрики. Водночас експерти радять громадянам не плекати надій на швидке відновлення української енергетики. Йдеться навіть не про місяці. З відключеннями світла доведеться миритися роками.
Про це повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко під час брифінгу в “Медіацентрі Україна”, пише 24tv.ua.
“Наразі загальна ситуація – це нестача генерувальних потужностей у системі, але все, що ми можемо робити – це звикати до сприйняття цього (обмежень електроенергії – 24 Канал) як нормального стану речей на тривалий час”, – каже Харченко.
Експерт зазначає, що основним завданням на наступні два роки є посилення енергосистеми. Та навіть через два роки не вдасться повністю уникати відключень світла. Відновлення енергосистеми триватиме ще три роки після її посилення. Лише після цього, можливо, вдасться досягти того рівня генерації, якого буде достатньо, щоб не обмежувати споживачів.
Найближчими ж роками українцям вимикатимуть світло по 4 – 6 годин на добу. А у Києві ситуація ще гірша. Киянам, ймовірно, доведеться звикати до 6-8 годин без світла. Це пов’язано з розташуванням великої кількості критичної інфраструктури у столиці. Електроживлення цих об’єктів, звісно, має пріоритет. Наразі тривають роботи з нарощування потужностей у Києві.
Олександр Харченко зауважує, що схожа ситуація і в решті регіонів країни. У пріоритеті – критична інфраструктура. Отож вона отримує електроенергію першочергово. Залишки ж електрики спрямовують на побутових споживачів.
За словами експерта, необхідність у відключеннях світла залежить від цілого ряду факторів. Не останню роль відіграють погодні умови. Отож у майбутньому все ж обмеження не будуть щоденними. Їх застосовуватимуть лише за потреби. Водночас критична інфраструктура працюватиме без обмежень. Зокрема, йдеться про теплопостачання, водопостачання та каналізацію.
Харченко прогнозує, що найважчий період українців очікує протягом літа. Через спеку активно зростатиме навантаження на електромережу. Адже промисловість потребуватиме додаткових потужностей для охолодження. Водночас триватиме підготовка до нового опалювального сезону. Тому частина енергоблоків буде виведена з експлуатації.
“Найгірший сценарій на зиму в моєму розумінні – це обмеження споживачів від 6 до 10 годин на добу, та водночас працює критична інфраструктура, зокрема – ключові оборонні підприємства. Я б сказав, що нас очікує помірно складна зима. Складніша, ніж остання, але більш передбачувана та комфортніша, ніж передостання”, – пояснив очільник Центру.
Голлівудська зірка виховує шістьох дітей – 23-річного Меддокса, 20-річного Пакса, 19-річну Захару, 18-річну Шайло і 16-річних…
Ракета "Орєшнік", якою Росія вдарила по Дніпру 21 листопада, є абсолютно новою розробкою, а не…
Під час воєнного стану в Україні багато військовозобов’язаних стикаються з питанням, чи можуть їм виписати…
У Київському районному відділі поліції Одеси після корпоративного застілля поліцейський-розвідник вистрілив у колегу. Про це…
Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…
Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…