Михайло Ткач, український журналіст-розслідувач, кореспондент видання “Українська правда”, розмірковує, чому Болгарія та Румунія були прийняті в НАТО 20 років тому, а в ЄС на три роки пізніше. На його думку, у цих країнах корупція не менша, ніж в Україні
Якщо корупція — це аргумент, тоді чому такі країни як Болгарія та Румунія в НАТО та ЄС, а Україна — ні?
Нещодавно ми перебували у відрядженні в Румунії та Болгарії. Чудові, привітні люди. Ті, кого ми зустрічали на своєму шляху, співчували та підтримували, не добираючи слів та не приховуючи емоцій, а потім їхали заправлятись на “Лукойл”. Але зараз мова про країни, а не про людей.
Перша думка після перетину кордону і першої і другої країни — а чим гірша Україна?
Дороги залатані і там і там. Очевидний розрив між бідними та багатими. Авто преміумкласу і люди у спортивних костюмах. Ділки у кафе. Про монополії, олігархів і вплив бізнесу на владу можна почитати окремо. А інфраструктура, на моє переконання, в Україні на крок (а може й три) попереду.
До речі, окрім українських, найбільше роллс-ройсів у Монако саме на болгарських та румунських номерних знаках. І як ви розумієте — це навряд всі люди зі списку “Форбс”.
Російський рубль вирішує питання і в Болгарії і в Румунії. На дорожніх знаках зетки, а в готелях з лондонським часом можна звірити годинники з московським. Вже десятиліття обидві країни мають хист до комфортного сидіння на двох стільцях.
Російська нафта і сьогодні продовжує через перевалку в морі заходити і в Румунію і в Болгарію, про що ми тиждень тому опублікували матеріал “Тіньовий флот Росії“. Обидві країни просто засіяні станціями “Лукойл”, які майже не мають конкурентів серед локальних компаній. І ще багато інших маркерів.
До чого це я? Болгарія стала членом Європейського Союзу 1 січня 2007 року одночасно з Румунією. До НАТО Болгарія приєдналась одночасно з Румунією у 2004 році. У 2004! Уявляєте?
Так, вони раніше почали, але цей рух не тривав декілька десятиліть. В Румунії є аналог НАБУ, але гучна і результативна боротьба з корупцією почалась вже після вступу в ЄС і НАТО. Років так на десять після. Протести проти корупції також відбувались багато років потому. Одного з найбагатших олігархів Румунії посадили у 2015-му. І судячи з останніх виборів — боротьба триває.
Майже 11 років як Україна кров’ю кращих платить за рух на Захід. І все що нам наразі пропонується західними партнерами – посилення мобілізації з 18 років?
Можна пропонувати мобілізовувати хоч з 14, але якщо рішення по вступу до НАТО принципово не буде прийняте і публічно проартикульоване хоча б головними країнами – це все перекидання м’яча з відповідальністю з одного боку на інший.
Перше фото зроблене біля кордону між Болгарією та Румунією.
А друге — болгарський кортеж на Французькій Рів’єрі у 2023-му.
Добре. У нас корупція. Але що це тоді в них?
Джерело: пост Михайла Ткача у Facebook
Деякі люди, здається, просто мають кращий сон. Вони лягають у ліжко, закривають очі, а наступної…
Міністерство юстиції підготувало відповіді на низку запитань, які ставлять громадяни на тлі відсутності доступу до…
В умовах тривалих бойових дій українське суспільство демонструє ознаки втоми та зниження мобілізаційного потенціалу. Пріоритети…
Ситуація у Великій Новосілці на Донеччині вкрай складна – селище на межі оточення росіянами. Військовий…
Війна, яку Росія розпочала проти нашої держави, серйозно впливає на економічне становище українців. Експерти прогнозують,…
Нещодавно заступник голови Радбезу Росії Дмітрій Медведєв закликав спецслужби РФ ліквідувати українське політичне керівництво у відповідь на…