У президента США Дональда Трампа навряд чи вичерпається терпіння щодо російського лідера Володимира Путіна, і той ще надовго залишиться для нього прикладом для наслідування.
Через свою політику Трамп опинився у доволі суперечливій ситуації. На це звертають увагу навіть представники Республіканської партії в Сенаті США, зокрема сенатор Ліндсі Грем. Цей факт особливо показовий, адже Трамп мусить враховувати позицію власної політичної сили. Таку думку в інтерв’ю “Главреду” висловив політолог і викладач Київського національного університету імені Тараса Шевченка Петро Олещук.
Авторитет Трампа сильно страждає через його суперечливі заяви: спершу він говорив, що зможе завершити війну за 24 години, потім – що за 100 днів. Спершу він заявляв, що довіряє Путіну, бо той нібито хоче миру, а пізніше вже висловив протилежну думку – що Путін насправді не прагне миру.
Сьогоднішня ситуація для Трампа є вкрай непростою. З одного боку, він не хоче запроваджувати санкції проти Росії, а з іншого – постійно ними погрожує.
Політолог звертає увагу на те, що Трамп зараз змушений переконувати республіканських сенаторів та конгресменів не поспішати з введенням санкцій і зачекати ще два тижні.
“Але це лише викликає насмішки, адже Трамп уже втретє обіцяє, що відреагує на дії Путіна за два тижні, але втретє нічого не відбувається. Усе це перетворює Трампа і його погрози на адресу Путіна на об’єкт глузування”, – наголосив Олещук.
За його словами, наразі Трамп намагається виправити ситуацію гучними заявами на кшталт: “Путін збожеволів”, “Путін пошкодує”, “Путін бавиться з вогнем”, “Путін навіть не уявляє, від чого Трамп врятував Росію”. Політолог вважає, що така риторика ще певний час працюватиме, але вже в червні Сенат перейде до голосування за законопроєкт про санкції, і тоді Трампу доведеться зробити вибір.
“По-перше, якщо процес почне розгортатися без участі Трампа, це буде свідчити про втрату ним контролю над власною партією. По-друге, Трамп буде змушений або підтримати законопроєкт, що означає відкрите протистояння з Путіним, або заблокувати його, що фактично визнає його слабкість. Через віру у власні можливості та заяви про те, що він легко домовиться з Путіним, Трамп загнав себе у глухий кут. Ймовірно, він зараз сподівається, що все якось вирішиться само собою, а він лише створюватиме вигляд, що все йде за планом. Проте нині такий підхід уже не працює”.
Таким чином, Трамп намагається демонструвати контроль над ситуацією, однак, насправді, опинився в пастці, яку створив сам собі, і яку остаточно замкнув за ним Володимир Путін.