Медики розповіли про небезпеку поєднання різних вакцин від COVID-19

Змішування різних вакцин проти коронавірусу може викликати збільшення легких побічних ефектів після щеплення.

Як повідомляє Експерт з посиланням на РБК-Україна, про нове дослідження вчених розповіли в матеріалі британського BBC.

В Оксфордському університеті було проведено дослідження про вплив вакцин проти COVID-19 на людину, якщо робити щеплення різними препаратами. Для дослідження було запрошено 830 добровольців у віці старше 50 років і використовували дві вакцини – AstraZeneca і Pfizer Covid. У квітні було набрано ще близько 1000 добровольців і додані вакцини Moderna і Novavax.

Як повідомляють вчені за результатами дослідження, при комбінуванні повідомлялося про головні болі, озноб і м’язових болях.

Всі побічні реакції були недовгими й ніяких інших проблем зі здоров’ям у пацієнтів не було. Кожен десятий доброволець, якому робили два уколи з інтервалом в чотири тижні, повідомив про підвищення температури. Але якщо вони отримали один укол AstraZeneca та один укол Pfizer в будь-якому порядку, то частка зростала приблизно на 34%.

“Це дійсно інтригуюче відкриття, якого ми не очікували”, – зізнався професор Метью Снейп.

Мета дослідження – з’ясувати, чи може другий укол вакцини іншого виробника дати більш тривалий імунітет, кращий захист від нових штамів або чи можна просто поміняти вакцину в клініках, якщо поставки будуть перервані.

Попередні дані вже були опубліковані в наукових журналах, а повні результати дослідження оприлюднять у червні.

Новини партнерів