У США прийняли рішення змішувати вакцини проти COVID-19 для отримання бустерної дози

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (FDA) планує дозволити американцям вибирати вакцину для бустерної дози. Однак радить все ж таки використовувати вакцину одного й того самого виробника.

Про це пише Експерт з посиланням на американське видання The New York Times.

Минулого місяця FDA дозволило ревакцинацію Pfizer-BioNTech принаймні через шість місяців після введення другої дози. Очікується, що FDA у середу надасть такий самий дозвіл і для бустерної вакцинації Moderna і Johnson & Johnson.

Минулого тижня було опубліковано перше велике дослідження, присвячене тестуванню з використанням різних бустерів Moderna, Pfizer і Johnson & Johnson. Нові дані значно відрізняються від попередніх досліджень. Результати показали, що метод “змішування” може бути безпечним. Гіларі Брук і Ендрю Данн із видання Insider повідомили, що посилення вакцини J & J за допомогою Moderna або Pfizer може підсилити імунну відповідь організму.

“Дослідження показує, що незалежно від того, яку вакцину людина отримала спочатку, посилення за допомогою однієї з трьох вакцин зумовило гарне вироблення антитіл у людей з кожної із піддослідних груп”, – сказав Insider провідний автор дослідження доктор Роберт Атмар з Медичного коледжу Бейлора.

Що в Україні

Раніше глава МОЗ Віктор Ляшко заявив, що в Україні, швидше за все, буде введена додаткова (бустерна) вакцинація від COVID-19.

“Швидше за все, що буде. Але невідомо, чи бустерна, або повторна подвійна вакцинація. Це питання до розгляду. Але ми поки що не на тому рівні охоплення вакцинами дорослого населення, щоб говорити вже про впровадження бустерної або повторної вакцинації”, – сказав Ляшко.

Також міністр знову закликав громадян вакцинуватися: “Це вакцина для життя. І всі повинні також розуміти, що коли ми говоримо вакцинуватися, то ми вакцинуємося, щоб врятувати своє власне здоров’я”.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии