Стало відомо, кого з 31 січня усунуть від роботи через відсутність вакцинації від COVID-19

До переліку наразі додані працівники органів місцевого самоврядування, закладів охорони здоров’я, а також комунальних підприємств, установ та організацій.

Вже з 31 січня набирає чинності наказ Міністерства охорони здоров’я, який розширює список організацій, представники яких мають обов’язково вакцинуватись проти COVID-19. Тих, хто потрапить під усунення, повністю позбавлять зарплати. Крім того, їм не зараховуватиметься страховий стаж, який потрібен для пенсії. Про це пише Експерт з посиланням на Обозреватель.

До переліку наразі додані працівники органів місцевого самоврядування, закладів охорони здоров’я, а також комунальних підприємств, установ та організацій. Від вимоги звільняються громадяни, які мають абсолютні протипоказання до щеплень від коронавірусу. Але вони мають підтвердження цього, повідомляє пресслужба міністерства 11 січня.

“В останні тижні 2021 року та перші 2022-го фіксують зростання кількості випадків інфікування штамом Омікрон у більшості європейських країн. Агентство з безпеки здоров’я Великої Британії нещодавно опублікувало звіт, відповідно до якого в людей, інфікованих саме Омікроном, ризик потрапити в лікарню на 50% нижчий у порівнянні з інфікованими штамом Дельта. При зараженні Омікроном ризик госпіталізації нижчий на 65% для пацієнтів, які отримали дві дози вакцини, та на 81% – для тих, хто отримав три дози”, – зазначає міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами, кількість випадків коронавірусу, спричинених новим штамом, зростає, а це може створити суттєве навантаження на медсистему. “Саме тому в Україні і є необхідність розширення переліку професій, для яких вакцинація від COVID-19 є обов’язковою”, – заявив міністр.

Що буде із зарплатою та стажем для відсторонених?

Усуненим від роботи людям зарплата не виплачуватиметься. Причина проста: згідно із законодавством, заробітна плата нараховується за виконану роботу. А оскільки відсторонений співробітник виконувати її не може, то, відповідно, і грошей йому платити нема за що.

Крім того, час, проведений “у відстороненні”, не зараховуватиметься до стажу ні для призначення пенсії, ні для оплати лікарняних. Це пов’язано з тим, що відрахування до Фонду соціального страхування, за які нараховується стаж, надходять саме із зарплати. Оскільки зарплата не виплачується, відрахування не йдуть, а отже, і стаж не накопичується

Раніше до списку професій, для яких вакцинація проти коронавірусу стала обов’язковою, потрапили працівники установ соцзахисту, держкомпаній “Укрзалізниця” та “Укрпошта” та ін. Невакцинованих почали усувати від роботи з 9 грудня.

Раніше до переліку професій, для яких щеплення від COVID-19 є обов’язковим, внесли працівників:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих держадміністрацій та структурних підрозділів;
  • усіх навчальних та наукових установ.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
1 Комментарий
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
рлоол

Интересно кто следующий буде подвержен принудиловке ведь нужный % статистики еще не набрали