Байден впевнений, що Китай не прагне з’ясувати походження COVID-19

Президент США Джозеф Байден висловив сумніви, що Китай дійсно хоче з’ясувати походження COVID-19.

Як повідомляє Експерт з посиланням на видання Reuters, Байден на прес-конференції заявив, що Китай намагається представити себе відповідальною країною щодо пандемії COVID-19, але залишається неясним, чи дійсно Пекін намагається з’ясувати походження коронавірусу.

«Китай дуже старається представити себе відповідальною і дуже, дуже привітною країною, і вони дуже стараються говорити про те, як вони допомагають світу з точки зору COVID-19 і вакцин», – сказав Байден.

Однак американський президент ясно дав зрозуміти, що скептично ставиться до співпраці Китаю з розслідуванням ВООЗ щодо походження коронавірусу.

«Послухайте, деякі речі вам не потрібно пояснювати людям світу, вони бачать результати. Невже Китай дійсно намагається розібратися в цьому?», – сказав президент США.

Нагадаємо, у середині січня група експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я у складі 10 осіб прибула до китайського міста Ухань для вивчення походження коронавірусу. Команда міжнародних експертів ВООЗ відвідала шпиталь в Ухані, в якому лікували перших пацієнтів з коронавірусом, Уханьський інститут вірусології, а також продовольчий ринок, звідки почалась пандемія.

Один із членів місії ВООЗ припустив, що коронавірус з’явився на півдні Китаю або в Південно-Східній Азії у кажанів, потім передався від них тваринам на звірофермі, від них заразилися її працівники. Експерти ВООЗ підтримують версію про тваринне походження коронавірусу та вважають, що інфекція могла перейти від кажанів до людей через іншу тварину.

Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я допускають, що ринок у місті Ухань (Китай) не був джерелом спалаху коронавірусу, оскільки інфекцію туди могли занести.  Експерти ВООЗ також не виключають, що коронавірус міг виникнути і в інших країнах.

Команда ВООЗ, яка досліджувала походження коронавірусу у китайському місті Ухань, також з’ясувала, що масштаби епідемії були більшими, ніж вважалось, а вірус проник в людську популяцію задовго до спалаху.  Фахівці ВООЗ планують детальніше дослідити перший зафіксований випадок коронавірусу у китайському місті Ухань та проситимуть у влади Китаю контакти пацієнта.

Новости партнеров