В Мінцифрах розповіли, коли українці зможуть подорожувати з COVID-сертифікатами

Це буде можливо після завершення технічної валідації українських документів та їхнього політичного визнання іншими урядами

“Наразі триває процес визнання COVID-сертифікатів ЄС (Євросоюзом). Нам надіслали чекліст, за яким маємо самостійно пройти перевірку на відповідність наших сертифікатів їхнім вимогам”, — повідомили у пресцентрі міністерства. Про це пише Експерт з посиланням на “Суспільне”.

Після проходження технічної валідації українського рішення з боку ЄС завершиться і бета-тест українських COVID-сертифікатів.

Водночас точні дати наразі невідомі, оскільки Україна залежить від того, як триватиме процес в ЄС.

“На Україну чекає трьохетапний процес технічної валідації та підключення до довірчої мережі. Після цього ще визнання на політичному рівні”, — повідомили у міністерстві.

У відомстві також зазначили, що наразі країни вперше опинилися у ситуації, коли вони мають за короткий термін напрацювати універсальні системи обміну інформацією, домовитись про взаємодію, протестувати інновації.

Нагадаємо, уряд Португалії тимчасово дозволив в’їзд українцям. Дозвіл діятиме з 26 липня до 8 серпня.

“Як зазначається компетентними органами Португалії, рішення може бути переглянуте у будь-який момент”, — додали в МЗС.

Окрім того, в’їзд дозволено українцям, які мають дійсний виданий в будь-якій країні ЄС COVID-сертифікат в паперовому або в електронному варіанті.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии