Школярі, які навчаються в польських школах, можуть претендувати на отримання соціальних виплат, якщо їхня сім’я переживає складні часи. Дітям можуть надати шкільну стипендію та допомогу.Подати заявку можна з 1 до 15 вересня, повідомляє платформа “Спільно”.
Хто може претендувати на шкільну стипендію в Польщі
Допомога призначена для сімей з низьким рівнем доходів, щоб батьки могли забезпечити базові потреби учнів, які виникають під час навчання. На стипендію можуть претендувати й українські біженці.
Шкільну стипендію надають у двох формах:
повне або часткове покриття витрат, пов’язаних із навчанням у школі;у натуральній формі – придбання одягу, навчального приладдя та матеріалів.Рішення про допомогу приймають муніципалітети, на території яких розташована школа – державна або приватна.
Стипендію надають дітям за наявності таких факторів у дорослих членів сім’ї:
безробіття;інвалідність;тяжка (тривала) хвороба;багатодітність;алкогольна залежність;відсутність одного з батьків.Який розмір шкільної стипендії у 2023/2024 навчальному році
Місячний дохід на одну людину в сім’ї не має перевищувати 600 злотих (5400 грн). Розмір стипендії залежить від матеріального становища родини:
176 злотих (1583 грн) на місяць – якщо дохід у родині до 300 злотих на людину;106 злотих (953 грн) на місяць – якщо дохід у родині від 300 до 600 злотих на людину.Для отримання стипендії необхідно подати заяву до змінного або міського центру соціального захисту населення. Шкільні стипендії виплачуються на підставі платіжної відомості в касі Муніципального центру соціальної допомоги (MOPS) або переказом на банківський рахунок заявника.
У Печерському районі Києва водій легковика Toyota залишив свою машину прямо на зупинці громадського транспорту.…
Українцям складніше буде виходити на пенсію, а кількість громадян, які зможуть вийти на пенсію у…
Вже близько 65% українців, які виїхали з країни через вторгнення РФ, мають намір залишитися назавжди…
Влада Кіпру продовжує анулювати свої «золоті паспорти», які були видані іноземцям у рамках інвестиційної програми.…
В Україні від початку повномасштабного збройного російського вторгнення за станом здоров’я з військової служби у…
Більшість українських біженців у Німеччині передумали повертатися на батьківщину і вирішили облаштовуватися у ФРН. За…