Польща не виключає вторгнення «вагнерівців» із території Білорусі

Найманцям Євгена Пригожина, якщо вони спробують вчинити провокацію та перетнути державний кордон, доведеться зустрітися з польськими й американськими військовослужбовцями.

Віцеспікер Сенату Польщі Міхал Камінський розповів про відповідь, яку отримають найманці ПВК “Вагнер” у випадку, якщо спробують атакувати польську територію. Про ситуацію віцеспікер розповів у ефірі каналу Espreso.TV.
Камінський запевнив, що польські урядовці стежать за діяльністю у Білорусі найманців ПВК “Вагнер” та очільника компанії Євгена Пригожина. При цьому їх сприймають не як виконавців волі президента Білорусі Олександра Лукашенка, а як представників Росії.
Політик визнав, що може існувати загроза для Сувальського коридору: “Можливі провокації, але загрозу для Варшави та Жешува ми не бачимо”. Якщо ж провокації все ж відбудуться, то відповідь буде силовою, натякнув Камінський, риторично запитавши: “Хто купуватиме труни?” для тих, хто спробує вчинити якусь провокацію.
Зазначимо, Сувальський коридор — ділянка кордону між Польщею та Литвою, до якого прилягають кордони Калінінградської області РФ та Білоруської Республіки. Ця ділянка отримала назву через польське місто Сувалки. Довжина ділянки — близько 80-90 км.

Якщо “вагнерівці” спробують пробратись на територію Польщі, щоб вчинити там теракт, то силові структури їх знешкодять, впевнений віцеспікер: “Будь-який російський агресор, який до нас прийде, буде просто убитий”.
Протидіяти нападникам будуть і поліцейські, і прикордонники, впевнений польський політик. Крім того, він нагадав, що у Жешуві перебувають американські військові, які також готові дати відсіч.
Камінський, обґрунтовуючи впевненість поляків, посилався на вислів президента США Джо Байдена, який взимку відвідував Польщу і заявив, що буде її захищати: “Ми, як територія НАТО, маємо єдиний простір безпеки. Американський президент сказав, що буде захищати кожний сантимент польської землі”.
Зазначимо, речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі Всеукраїнського телемарафону також прокоментував можливі загрози з боку “вагнерівці”. З його слів, на території Білорусі виявлено близько 5 тисяч найманців — вони за кілька сотень кілометрів як від України, так і від кордонів Литви та Білорусі. Загрози вони поки що не становлять. Що ж до можливих атак у бік Польщі та Литви, то офіцер запевнив, що розвідки усіх трьох країн взаємодіють між собою, тому несподіванок не станеться.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии