Колишній заступник міністра закордонних справ Китаю, який займався відносинами з Росією, Ле Юйчен пішов у відставку з посади заступника голови Національного управління радіо та телебачення. Саме Ле вперше охарактеризував відносини між Китаєм та Росією як «дружбу без кордонів», коли він зустрівся з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у 2019 році, повідомляє haggin.az з посиланням на China Morning Post.
Як зазначає газета, Ле Юйчен пішов із поста через місяць після того, як йому виповнилося 60 років (офіційний вік виходу на пенсію для осіб на посадах заступників міністра у Китаї). При цьому ще у червні 2022 року його усунули від роботи у зовнішньополітичному відомстві. Через кілька місяців, у жовтні, Ле Юйчен також був виключений із кандидатів у члени Центрального комітету китайської Компартії.
Ле Юйчен почав працювати в МЗС Китаю у 1980-х у департаменті, який спеціалізувався на зв’язках із СРСР, а потім — з Росією. Він двічі працював у китайському посольстві у Москві. За даними ЗМІ, він розглядався як кандидат на посаду глави МЗС КНР.
Одна з можливих причин кар’єрного фіаско Ле Юйчена полягає в тому, що він безсилий передбачити початок війни з Україною: у перші дні вторгнення Пекін мовчав, нагадує Хелена Легарда, провідний аналітик Mercator Institute for China Studies у Берліні.
«Здавалося, що китайське керівництво або не знало, що війна почнеться, або не очікувало на вторгнення такого масштабу», — пояснює вона.
З відходом Ле Юйчена, який став архітектором російсько-китайського зближення і особисто брав участь у підготовці всіх ключових двосторонніх угод останніх років, у керівництві МЗС КНР не залишилося жодного професійного фахівця з Росії, зазначає Легарда.
Відставка Ле Юйчена відбулася через кілька днів після того, як звільнили міністра закордонних справ Китаю Цінь Ган. Він очолював МЗС із грудня минулого року, а влітку несподівано зник із публічного поля після зустрічі у Пекіні з російськими дипломатами.
За даними The Washington Post, Цинь Ган може стати фігурантом кримінальної справи щодо корупції. Після його відставки на посаду глави МЗС повернувся Ван І — «архітектор» китайського «мирного плану» по Україні, який просував його на посаді завідувача канцелярії комісії ЦК із закордонних справ.
Голова "Братства" Дмитро Корчинський заявив, що його хочуть вбити. Про це він сказав у відеозверненні.…
У 117 бригаді після скандалу та публічних скарг бійців зняли керівництво 155 батальйону. З квітня…
Колишній міністр економіки України, президент Київської школи економіки (КШЕ) Тимофій Милованов заявив, що журналістка Яніна Соколова нібито…
Відновлення ваги після дієти або програми схуднення є дуже поширеним явищем. Згідно з новими дослідженнями, "пам’ять" жирових клітин…
Чимало українців, можливо, не знають, що спадкове майно оподатковується. Хоча спеціального збору за спадок немає,…
Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів нафти за зброю і солдатів. Про це повідомляє…