ЄС запровадив додаткові санкції проти групи Вагнера за її дії в Україні, Лівії, ЦАР, Малі та Судані

Європейський Союз (ЄС) оголосив про запровадження додаткових санкцій проти осіб та компаній, пов’язаних з групою Вагнера. Під санкції потрапили командири підрозділів, які брали участь у війні проти України, а також ті, хто здійснював порушення прав людини в Малі та Центральноафриканській Республіці (ЦАР). Механізм спеціальних санкцій ЄС за порушення прав людини був використаний для запровадження обмежень проти восьми фізичних та семи юридичних осіб. Одна особа також потрапила до санкційного режиму щодо Малі, а двоє були санкціоновані за дії, спрямовані на підрив територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України. Як пише видання Економічні новини, про це повідомили у прес-службі установи.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що діяльність «групи Вагнера» становить загрозу для населення країн, де вона діє, і для самого ЄС. Група діє поза будь-якими правовими рамками і загрожує міжнародному миру і безпеці. Група Вагнера, російська приватна військова компанія, відома своєю участю в різних конфліктах, в тому числі в Україні, Лівії, ЦАР, Малі та Судані.

До санкційного списку також потрапили громадянин Вірменії Айк Гаспарян з позивним «Абрек» та громадянин Росії Антон Єлізаров з позивним «Лотос», які були командирами, що брали участь у захопленні міста Соледар у січні 2023 року. Крім того, до санкційного списку потрапили керівник угруповання «Вагнера» в Малі, кілька важливих членів угруповання в ЦАР, а також кілька юридичних осіб, пов’язаних з діяльністю «Вагнера» в Судані та ЦАР.

Запроваджені санкції включають заморожування активів, заборону на в’їзд і транзит через країни ЄС, а також заборону громадянам і компаніям ЄС надавати кошти фігурантам санкційного списку. 

Ці нові санкції доповнюють заходи, узгоджені в грудні 2021 року, які були спрямовані проти восьми фізичних і трьох юридичних осіб, а також проти групи Вагнера в цілому. У грудні 2021 року Рада ЄС також створила окремий режим санкцій проти осіб, причетних до загрози миру і стабільності в Малі. Глобальний режим санкцій ЄС за порушення прав людини був запроваджений у грудні 2020 року.

Рішення про запровадження додаткових санкцій проти групи Вагнера демонструє відданість ЄС притягненню фізичних та юридичних осіб до відповідальності за їхні дії та сприянню дотриманню прав людини, миру та стабільності.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии