Обставлений із помпою саміт Росія-Африка, який покликаний продемонструвати нові дипломатичні зв’язки Росії і, за заявами Кремля, “важливий, як ніколи”, пройде в умовах бойкоту з боку глав більшості африканських держав.38 із 55 країн Африки не надіслали своїх лідерів на саміт, який відбудеться 27-28 липня за участю президента РФ Володимира Путіна.
На рівні глав держав будуть представлені лише 17 країн, повідомив у вівторок помічник президента Юрій Ушаков (його цитують ТАСС і РБК). Ще 10 африканських держав відправили прем’єр-міністрів на захід у Санкт-Петербург. Майже половина учасників саміту надіслали делегації рівнем нижче: 17 із них очолюють віце-прем’єри та міністри, а п’ять – просто посли. Шість африканських держав і зовсім відмовилися від участі в саміті.
“Запрошення було надіслано главам усіх африканських держав”, – розповів РІА Новини посол з особливих доручень МЗС РФ Олег Озеров. За його словами, у Москві з розумінням ставляться до тих, хто вирішив не їхати.
“Ми не будемо в претензії тому, що, по-перше, у них можуть бути якісь інші заздалегідь заплановані заходи, які передбачають участь глав держав. А по-друге, хто зміг, той і зміг”, – пояснив дипломат.
За словами Ушакова, Путін особисто планує зустрітися з кожним із лідером африканських держав. У нього заплановані переговори з президентами Єгипту, Мозамбіку, Бурунді, Зімбабве, Уганди, Еритреї, Центрально-Африканської Республіки, Лівії, Камеруну, Сенегалу, ПАР, Буркіна-Фасо, Гвінеї-Бісау, Малі, Конго.
28 липня Путін виступить із великою промовою, у якій розповість про формування “нового світопорядку” на основі “багатополярності та рівності” всіх держав.
Напередодні саміту Путін опублікував статтю, в якій нагадав країнам Африки про радянську економічну і технічну допомогу, заявив про “міцне і глибоке коріння” російсько-африканської дружби і пообіцяв “гідне місце” в “новому світопорядку”. Він також запропонував африканським країнам представництво в “структурах, що визначають долі світу”, включно з Радбезом ООН і G20.
Але пропозиції Путіна були зустрінуті зі скепсисом. Чотири роки тому, на аналогічному саміті, він обіцяв країнам Африки дворазове збільшення товарообігу, до $40 млрд. Але за фактом обсяги торгівлі не зросли, а знизилися – до $18 млрд. Водночас на Росію припадає лише 1% іноземних інвестицій, які приходять до Африки – навіть острів Маврикій вкладає більше, пише Fortune.
Рівень підтримки Росії та особисто Путіна в Африці також невисокий: вказує Джозеф Сігл, директор програми досліджень і стратегічних комунікацій в Africa Center for Strategic Studies.
“Нещодавні опитування показують, що Росія рідко отримує позитивну оцінку у більш ніж третини африканців. Росія “популярна” головним чином серед еліт, які отримують вигоду від російської присутності. Основна частина громадян Африки скептично ставляться до Путіна і Росії”, – зазначає Сігл.
Ситуація на Курахівському та Времіївському напрямках поступово складається критичною, про це повідомив військовий оглядач групи…
Британець Газ Девіс виставив свій будинок на продаж. Однак нерухомість ніхто не хоче купувати. Вочевидь,…
Китайця звільнили після 20 років роботи через сон на робочому місці, який зафіксували камери. Інцидент…
Британське видання The Times звинуватило українську владу в корупційному провалі програми захисту об'єктів енергетики від…
Питання мобілізації в Україні залишається однією з найбільш обговорюваних тем на тлі війни, що триває. Про необхідність…
В Україні проживає понад 10 мільйонів пенсіонерів. Згідно з даними Пенсійного фонду України, найбільший середній розмір пенсійних…