Євросоюз підтвердив одинадцять нових оборонних проєктів

Європейський Союз оголосив про 11 нових оборонних проектів, які будуть здійснюватися у рамках Постійної структурованої співпраці ЄС (PESCO).Про це повідомляє Defence News.

Нові проекти, що включають навчання, розробку боєприпасів, протидію артилерії, ракети повітряного базування та створення середніх вертольотів, будуть доповненням до вже існуючих 57 проектів PESCO. Мета програми полягає в об’єднанні учасників для спільного фінансування та розвитку нових оборонних сил та коштів.

За словами високого представника ЄС Жозепа Борреля, 11 нових проектів, очолюваних сімома різними державами-членами, зміцнять оборонну спроможність Європи. Він також зазначив, що понад 50 проектів PESCO мають досягти стадії реалізації до 2025 року.

Франція очолить програму створення трьох навчальних шкіл для пілотів військового повітряного транспорту, тоді як Естонія керуватиме програмою з розробки нової безпілотної наземної системи бойового забезпечення.

Також Франція та Нідерланди співпрацюватимуть над новою сенсорною системою контрартилерійської оборони, а Німеччина та Франція очолять роботи зі створення нового засобу для нейтралізації торпед.

Німеччина, Іспанія, Франція, Португалія та Швеція об’єднають зусилля під керівництвом Італії для захисту підводних газопроводів та інтернет-кабелів у рамках інциденту, пов’язаного з “Північними потоками”.

Нова ракета малої дальності “повітря-повітря” для протидії літакам 6-го покоління розроблятиметься Німеччиною.

Франція очолить нову програму розробки середнього вертольота наступного покоління (NGMH) у рамках зростаючого числа вертолітних проектів майбутнього. Крім Франції, у програмі також беруть участь Італія, Фінляндія та Швеція. Європейський Союз заявив, що ця програма забезпечуватиме доступність та готовність вертолітних парків ЄС до 2040 року та доповнить вже існуючу європейську програму наступного покоління вертольотів.

Крім того, Італія очолить групу планування нової інтегрованої багатошарової системи протиповітряної та протиракетної оборони, до якої також увійдуть Франція, Угорщина та Швеція.

Фінляндія очолить групу, що складається з Естонії, Франції та Швеції для планування нових систем командування та управління, призначених для використання в Арктиці.

Швеція очолить групу, спільно працюючи з Естонією та Францією, з метою посилення зв’язку, а Іспанія очолить групу, яка працюватиме над удосконаленням роботи військових медичних бригад.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии