США погрожують Казахстану санкціями за допомогу Росії

США можуть запровадити санкції щодо казахстанських банків та компаній за допомогу Росії у ухиленні від обмежувальних заходів Заходу. Про це заявила помічник заступника міністра фінансів США Елізабет Розенберг, яка прибула на переговори до Астани.

«Зростає ризик як щодо Республіки Казахстан, так і щодо компаній і банків», — сказала Розенберг, уточнивши, що йдеться про вторинні санкції — тобто штрафні заходи за порушення санкційного режиму.

За підсумками 2022 року Казахстан на 25% наростив постачання товарів до Росії і став одним із великих «хабів» для паралельного імпорту, обсяги якого уряд РФ оцінив у десятки мільярдів доларів. Наприклад, експорт пральних машин у РФ становив майже 100 тисяч штук за рік, хоча 2021-го був відсутній зовсім. Постачання сучасних напівпровідників із Казахстану підскочили більш ніж у 300 разів — до $3,7 млн у грошовому вираженні, зазначає The Moscow Times.

За словами Розенберг, яка прибула до Казахстану на чолі делегації чиновників американського Мінфіну, така торгівля має ризики, і США мають намір ясно попередити про це казахстанських чиновників.

Після Казахстану американські офіційні особи мають намір вирушити до Узбекистану з тією ж метою. Основне завдання — посилити підхід до виконання санкцій, а також протидіяти відмиванню грошей та фінансуванню тероризму, повідомив Мінфін США.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии