У Фінляндії з’явився калькулятор для підрахунку збитків від викинутої їжі

У Фінляндії створили безкоштовний калькулятор для підрахунку збитків від купленої з запасом і через це зіпсованої і викинутої їжі.

Проєкт Less food Waste покликаний привернути увагу до харчових відходів, передає Експерт з посиланням на lessfoodwaste.fi.

«При виробництві та споживанні продуктів харчування утворюються відходи, які впливають на навколишнє середовище та економіку, – зазначають розробники проєкту.

– Кожна людина у Фінляндії викидає у середньому 25 кілограмів продуктів харчування на рік, втрачаючи при цьому у середньому 125 євро». Гроші, витрачені фінськими домогосподарствами даремно на викидання продуктів харчування, складають близько 500 мільйонів євро на рік. На сайті калькулятора пропонуються рецепти з використанням залишків їжі для приготування різних страв: омлету, запіканки, соусу до пасти, піци. «Ми не можемо повністю усунути харчові відходи, але ми можемо зменшити їх як у виробництві продуктів харчування, так і в домашніх умовах, – зазначають творці калькулятора.

– Проєкт Less food Waste допоможе оцінити кількість харчових відходів, що утворюються у вашій родині, і надихнути на їх скорочення»

Новости партнеров