Світова економіка зіткнулася з шоком через війну в Україні

Війна в України стала шоком для світової економіки і поставила її на роздоріжжя. Рік війни в Україні значно вплинув на світовий економічний стан. Про це інформує Експерт із посиланням на Reuters.

«Шок, викликаний війною, щодо попиту та цін, охопив світову економіку і, разом із COVID та іншими політичними рішеннями, створив зустрічні вітри для зростання», — сказав директор з глобальної макроекономіки консалтингової компанії Eurasia Group Роберт Кан. «І я думаю, що ми ще не закінчили», — підкреслив він

Глобальні ціни на продовольство та енергоносії почали зростати, коли світ вийшов із карантину через пандемію 2020 року, і різко зросли після початку війни.

На цьогорічному Всесвітньому економічному форумі в Давосі переважав оптимізм, а фінансові ринки роблять ставку на те, що розвинені економіки зможуть уникнути тотальної рецесії. За оцінками Міжнародного валютного фонду, минулого року глобальна економіка зросла на 3,4%, що на один процентний пункт нижче, ніж прогнозувалося до початку війни в Україні і до того, як центральні банки світу почали боротьбу проти інфляції за допомогою значного підвищення процентних ставок.

Чи буде світове зростання тепер відповідати прогнозу Фонду на 2023 рік у 2,9%, ще невідомо. Ця нещодавно підвищена оцінка значно перевищує більш несприятливий консенсус-прогноз приватних економістів, опитаних Reuters минулого місяця, у 2,1%.

Фінансова криза 2007-2008 рр. і перемоги на виборах політиків, що виступають за протекціонізм, вже призупинили двадцятирічний сплеск глобалізації, який призвів до розширення контейнеризації та входження Росії та Китаю до світової торгової системи. Світова організація торгівлі та інші бачать ризик того, що торгівля розпадеться на ворожі торговельні блоки, а сценарій, змодельований МВФ, передбачає скорочення глобального виробництва на 7%.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии