Індія не може закуповувати російську зброю через санкції

Росія перестала постачати свою зброю до Індії через те, що сторони поки що не можуть знайти спосіб оплати поставок, який не порушує американські санкції, пише Bloomberg.

Вже рік Індія не може здійснити платежі обсягом $2 млрд за російську зброю. Припинилося постачання запчастин для систем озброєнь. Не було поставлено дві батареї ЗРК С-400. Загалом Індія планувала найближчим часом закупити у Росії зброю на суму $10 млрд.

Індія не може заплатити за рахунком у доларах США, оскільки в цьому випадку на неї чекають вторинні санкції. А Росія не бажає приймати рупії через волатильність курсу цієї валюти. У свою чергу Індія не може купити необхідну суму рублів на відкритому ринку за «чесною ціною».

Джерела Bloomberg свідчать, що індійська влада пропонувала Москві інвестувати рупії, які Росія могла б отримати за продаж озброєнь, в індійський національний борг і ринки капіталу. Однак російська влада «не знайшли цю схему привабливою».

Одним із вирішень проблеми може стати оплата євро та дирхамами, валютами, якими Індія платить за російську нафту. Однак у цьому випадку США можуть звернути більшу увагу на її постачання.

Індія розглядає і можливість бартеру, проте Росія і так є найбільшим покупцем індійських товарів після Китаю та Туреччини.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии