У США висунули звинувачення хакеру з РФ за вимагання $400 мільйонів

Звинувачення стверджує, що Матвєєв був членом угруповань Lockbit, Babuk та Hive, які використовували таку схему здирництва.За інформацією, опублікованою Bloomberg, Михайлу Матвєєву, російському громадянину відомому під ніком “Вазавака”, було пред’явлено звинувачення американською владою у зв’язку з його передбачуваною участю у трьох кіберзлочинних групах, які вимагали у своїх жертв 400 мільйонів доларів, отримавши половину цієї суми.

Розслідування показало, що Матвєєв був активним учасником трьох злочинних організацій, які зламували комп’ютерні мережі та встановлювали шкідливе програмне забезпечення, що зашифровує комп’ютери та робить їх непридатними для використання. Потім злочинці вимагали викуп у криптовалюті, загрожуючи витоком викрадених даних у разі невиплати.

Філіп Селлінгер, прокурор США в окрузі Нью-Джерсі, у своєму обвинувальному акті охарактеризував ці угруповання як одні з найактивніших і найруйнівніших кіберзлочинних загроз у світі.

Спільно з іншими членами цих угруповань, Матвєєв атакував до 2 800 жертв у США та по всьому світу, як зазначено у звинуваченні.

Серед можливих постраждалих знаходиться Департамент столичної поліції округу Колумбія, який був атакований у 2021 році. Хакери опублікували десятки викрадених особових справ працівників. За даними Міністерства юстиції США, також були атаковані церкви та некомерційні організації.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии