Мінфін США: Дефолт у країні може настати 1 червня

Міністр фінансів США Джанет Йєллен підтвердила, що країна може опинитися у стані дефолту 1 червня. Попередження про це вона направила в понеділок керівництву Конгресу США, який представляє як нині правлячу Демократичну, так і опозиційну Республіканську партію.

«У зв’язку з тим, що тепер доступна додаткова інформація, я пишу зазначити, що ми все ще вважаємо наступне: Міністерство фінансів, швидше за все, виявиться не в змозі задовольняти всі зобов’язання уряду, якщо Конгрес не вживе заходів щодо підвищення або припинення дії стелі держборгу на початок червня та потенційно до 1 червня», — цитує haggin.az послання Йеллен.

Воно було направлено насамперед спікеру Палати представників Конгресу республіканцю Кевіну Маккарті.

Як повідомив президент США демократ Джо Байден, він має намір обговорити з Маккарті питання про те, як не допустити дефолту 16 травня. Американський лідер не навів жодних подробиць щодо консультацій навколо ситуації з підвищенням стелі держборгу.

У січні США перевищили законодавчо встановлену на рівні $31,4 трлн стелю держборгу, після чого Мінфін був змушений задіяти надзвичайні заходи для продовження своїх фінансових операцій. Адміністрація США останні місяці закликає Конгрес підняти ліміт заборгованості. Республіканці, які контролюють Палату представників, згодні підвищити стелю держборгу, але за умови значного скорочення бюджетних видатків. Білий дім відхилив ці вимоги, заявивши, що готовий обговорювати зниження витрат, але законодавці мають підняти ліміт заборгованості без жодних умов.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии