Пакистан сколихнули масові протести: в чому причина

У столиці Пакистану Ісламабаді в понеділок, 15 травня, відбулася акція протесту проти звільнення колишнього прем’єр-міністра країни Імрана Хана, ув’язнення якого під варту теж спричинило масові заворушення.

Цього разу протести ініціювала правляча коаліція – владу не влаштувало рішення Верховного суду звільнити лідера пакистанської опозиції під заставу. Близько 7000 прихильників правлячої коаліції прорвалися до оточеного урядового кварталу в Ісламабаді, де знаходиться будівля Верховного суду, повідомляє агентство dpa.

Заклик уряду Пакистану до протестів спостерігачі розцінюють як спробу коаліції на чолі із прем’єр-міністром Шехбазом Шаріфом продемонструвати силу прихильникам Імрана Хана.

Конфлікт між опозицією та урядом Пакистану триває вже кілька місяців. Після затримання Хана 9 травня в країні спалахнули масові заворушення, в ході яких не менше восьми людей загинули і майже 2000 були затримані.

Імран Хан залишив посаду прем’єр-міністра у квітні 2022 року після винесеного йому вотуму недовіри. З того часу влада Пакистану висунула проти нього близько 100 звинувачень, у тому числі в корупції, тероризмі та відмиванні грошей. Прихильники опозиціонера вважають переслідування політично вмотивованим.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии