Новини світу

Союз Саудівської Аравії та Росії поставив під загрозу економіку США – Bloomberg

США втратили свій вплив на Саудівську Аравію, яка як перестрахування зблизилася з протиборчими Вашингтону державами — Китаєм, Росією та Іраном. Нещодавнє рішення про скорочення видобутку нафти вигідне Ер-Ріяду, Москві та Тегерану. Для американської економіки воно може обернутися рецесією та падінням частки світового ВВП. Такого висновку дійшло Bloomberg на основі власної економічної моделі, пише Експерт з посиланням на haggin.az

Рішення ОПЕК+ про скорочення видобутку, про яке раптово було оголошено 5 квітня, додало проблем західним країнам, які, як і раніше, значно залежать від постачання вуглеводнів. Зростання цін на нафту, спровоковане рішенням картелю, створює нові ризики для західних центробанків, які вже рік намагаються приборкати високу інфляцію. Дорога нафта може спровокувати новий виток зростання цін у розвинених економіках. Модель агентства, наприклад, показує, що зростання цін нафти на $5 додасть до інфляції в США приблизно 0,2 процентних пункти.

Охолодження між Вашингтоном та Ер-Ріядом сталося на тлі вбивства опозиційного журналіста Джамаля Хашкаджі. Президент США Джо Байден на тлі вбивства обіцяв перетворити Саудівську Аравію на «ізгоя», проте натомість отримав зближення Ер-Ріяда з політичними противниками Вашингтона. Більше того, охолодження стосунків призвело до того, що у виграші залишилася Москва: адже Росії як ніколи потрібні високі ціни на нафту, щоб мінімізувати втрати бюджету, спричинені військовим вторгненням в Україну.

Агентство також наводить ключові рівні цін на нафту для Росії, США та Саудівської Аравії. Для Росії, за оцінкою Bloomberg, є $25 і $100 за барель: перший рівень означає собівартість видобутку нафти в Росії, другий — необхідну для виведення російського бюджету з дефіциту. Для США ключові рівні цін на нафту агентство називає $75 та $120 за барель. Американські рівні прив’язані насамперед до рівня інфляції, оскільки саме від неї залежить економічне зростання у США: у першому випадку вона становитиме 2% до кінця 2024 року, у другому — 4%.

Рівні Саудівської Аравії прив’язані до можливостей бюджету королівства: $52,5 за барель — мінімум, який дозволить Ер-Ріяду розплатитися за весь імпорт, $77,5 — дозволить досягти балансу видатків та доходів бюджету, $95 — дозволить без проблем витратити гроші на своїх громадян, які безпосередньо одержують частину доходів від нафтогазового сектора з бюджету королівства в обмін на те, що не беруть участь у політичному житті.

Високі ціни на нафту, ймовірно, призведуть до рецесії у США та ЄС. Тоді попит на нафту впаде, а за ними впадуть і ціни на нафту. Однак для США це загрожуватиме втратою частки світового ВВП, особливо на тлі зростання Китаю та Індії, які тепер спираються на дешеві постачання палива через санкції з Росії.

Ольга Степанова

Recent Posts

Буде дорожчати щомісяця: буханець хліба стане розкішшю для простих українців

Вартість хліба в Україні збільшуватиметься через подорожчання сировини, логістики та курсових коливань валюти. Про це…

4 хв. ago

Неправомірні дії представників ТЦК: адвокат дав важливу раду військовозобов’язаним

Представники ТЦК не мають права застосовувати силу під час здійснення заходів щодо оповіщення військовозобов'язаних громадян.…

12 хв. ago

Українці можуть отримати 40 тисяч гривень: кому і коли виплатять допомогу

Українцям розповіли, хто зможе одержати 40 тисяч гривень від держави. Про це розповіли у прес-службі Міністерства соціальної політики.…

19 хв. ago

10 правил, які допоможуть схуднути тим, хто вже все спробував

Сучасний ритм життя спонукає нас шукати ефективні, але зручні способи підтримувати здоров'я і форму. Як…

28 хв. ago

Мобілізація 18-річних: у Раді пояснили, чому саме лише збільшення чисельності ЗСУ не спрацює

Протягом останніх тижнів в Україні все гучніше лунають розмови про доцільність зниження мобілізаційного віку до…

37 хв. ago

Притулки більше не безкоштовні: у Європі українців змусять платити за проживання

З січня 2025 року українці, які мешкають у притулках для біженців у Нідерландах, повинні будуть…

45 хв. ago