Конгрес США схвалив розсекречення розвідданих про походження COVID-19

Палата представників Конгресу США одноголосно проголосувала за розсекречення інформації американської розвідки про походження COVID-19 у рамках двопартійних зусиль, спрямованих на те, щоб відповісти на питання про смертельну пандемію, яка забрала життя понад 1 мільйона американців. Тепер законопроект очікує на підпис президента Джо Байдена.
Палата представників Конгресу США 419 голосами проти 0 схвалила законопроект, який вимагає розсекретити «будь-яку інформацію, що стосується потенційних зв’язків між Уханьським інститутом вірусології та походженням коронавірусної хвороби», інформує Експерт з посиланням на Економічні новини. 

Зокрема, йдеться про інформацію про дослідницьку та іншу діяльність у лабораторії, а також про те, чи захворів хтось із дослідників. Цей крок пов’язаний з тим, що американська громадськість вимагає відповідей на всі аспекти пандемії COVID-19, включаючи те, як вона почалася і що можна зробити, щоб запобігти майбутнім спалахам.

Рішення про розсекречення стосується розвідувальних даних, пов’язаних з Уханьським інститутом вірусології в Китаї, з огляду на «потенційний зв’язок» між дослідженнями, які там проводилися, і спалахом COVID-19, який Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила пандемією 11 березня 2020 року. 

Американські спецслужби розділилися в думках щодо того, чи є ймовірним джерелом смертельного вірусу витік з лабораторії, чи перенесення вірусу выдбулося від тварин. Хоча справжнє походження пандемії коронавірусу може бути невідомим роками — якщо взагалі буде відомим, цей крок має на меті забезпечити прозорість для громадськості.

Очолювана республіканцями, увага до походження вірусу посилилася після того, як на початку цього тижня Палата представників створила спеціальний комітет для проведення слухань щодо теорій про те, як почалася пандемія. Очікується, що комітет розгляне докази, допитає свідків і рекомендуватиме заходи, які можна вжити для запобігання майбутнім спалахам.

Нагадаємо, як інформували Економічні Новини, директор Федерального бюро розслідувань США Крістофер Рей заявив, що пандемія COVID-19, ймовірно, виникла через витік з лабораторії в китайському місті Ухань. Він підкреслив, що китайський уряд всіляко намагається не допустити розкриття справжньої причини пандемії.

Рішення розсекретити розвідувальну інформацію про походження COVID-19 є значним кроком на шляху до розкриття правди про пандемію. Оскільки громадськість вимагає відповідей, важливо пролити світло на всі аспекти пандемії, включаючи джерело вірусу. Оскільки законопроект очікує на підпис президента Байдена, є надія, що цей крок забезпечить прозорість і підзвітність щодо походження пандемії.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии