У Великій Британії народилась унікальна дитина, що має ДНК трьох батьків — The Guardian

При ЕКЗ використовувався основний генетичний матеріал (99,8%) батька та матері та мітохондрії від жінки-донора.Процедуру розробили для запобігання генетичним захворюванням у ембріонів із групи ризику, пише The Guardian.
Народження таких дітей стало можливим завдяки процедурі екстракорпорального запліднення (ЕКО), в якій застосовувався метод цитоплазматичної заміни: зі сперматозоїдами та яйцеклітиною батька та матері були використані мітохондрії з яйцеклітин жінки-донора. В результаті дитина отримала близько 99,8% ДНК своїх батьків, але незначна частина генетичного матеріалу – 37 генів – належать донору.
Процедура допомагає запобігти невиліковним спадковим захворюванням у дитини, якщо в її матері є мітохондріальні дефекти. У Великій Британії першими почали проводити подібні дослідження. 2015 року лікарям Ньюкаслської клініки дозволили здійснювати цитоплазматичну заміну.
В Управлінні запліднення та ембріології (HFEA) королівства виданню повідомили, що в країні народилося вже кілька дітей із використанням такої технології. Їх точну кількість у відомстві не назвали з міркувань конфіденційності, але сказали, що станом на кінець квітня їх було менше п’яти. У 2018 році в країні схвалили два подібні експерименти.
Раніше діти з генетичним матеріалом від трьох людей народжувалися у Греції, Мексиці та Україні.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии