Індія вимагатиме від Британії повернути знаменитий алмаз, який знаходиться в короні королеви Єлизавети II

Індія проведе дипломатичну кампанію з повернення з Великобританії тисяч коштовностей, у тому числі одного з найбільших і найвідоміших алмазів Кохінур, який знаходиться в короні королеви Єлизавети II.Про це пише The Telegraph з посиланням на джерела.

В індійському уряді вважають потенційне повернення діаманта “глибоко символічним”.

Діамант Кохінур (105,6 карата) займав центральне місце Павлиного трону Великих Моголів, у XVIII столітті його забрав іранський правитель Надір шах, який вторгся в Індію, а в середині XIX століття його подарували королеві Вікторії. Зараз алмаз виставлений у лондонському Тауері, про своє право на отримання алмазу заявляла, крім індійських, влада Ірану, Афганістану та Пакистану.

Британський уряд наполягає, що отримав діамант законним чином, відповідно до Лахорського договору 1849 року, укладеного після завоювання Пенджабу.

Уряд і МЗС республіки займуться поверненням вивезених із країни цінностей, одне із джерел газети назвало плани «розплатою з минулим», маючи на увазі колоніальний період. Співрозмовники видання оцінили втрату Індією цих артефактів як крадіжку за умов «колоніального примусу».

Посольство Індії в Лондоні цього року почне звертатися до установ, де зберігаються коштовності індійського походження. Процес «виходить із верхівки» індійського уряду і став одним із пріоритетів прем’єра Нарендри Моді.

The Telegraph зазначає, що це може поставити британського прем’єра Ріші Сунака у складне дипломатичне становище. Для повернення цінностей необхідні законодавчі зміни чи королівське рішення, Моді до того ж раніше називав Сунака «живим мостом» між двома народами, маючи на увазі пенджабське походження та індуїстське віросповідання глави уряду Великобританії.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии