Росія направляє своїх військових до Африки та Азії

Досить широко відомо, що 23 серпня, в день, коли літак із Євгеном Пригожиним на борту вибухнув над Тверською областю, глава «Вагнер» повернувся з Африки. 21 серпня на пов’язаних з ним телеграм-каналах опублікували ролик, у якому Пригожин у камуфляжі та зі зброєю в руках на тлі пустелі та інших озброєних людей вимовляє: «Температура плюс п’ятдесят – все як нам подобається. ПВК «Вагнер» робить Росію ще більшою на всіх континентах, а Африку – ще вільнішою.».

Але не всі помітили, що 22 серпня за день до загибелі Пригожина до Африки прибув заступник Шойгу, генерал ГРУ Юнус-Бек Євкуров. Він із військовою делегацією відвідував Халіфу Хафтара, який контролює східну частину Лівії. І з Хафтаром, і в Сирії, де Євкуров був раніше, як стверджує журналіст-розслідувач Андрій Захаров.

У ході переговорів заступник міністра ставив умову: до кінця вересня структури «Вагнер» залишають ці країни, а їх функції перехоплюють підрозділи Міністерства оборони РФ. І нібито повернення Пригожина до Росії було пов’язане з його бажанням прояснити ситуацію, і він перед смертю навіть зустрівся з кимось із членів Ради безпеки.

Євкуров, нагадаємо, був одним із двох генералів, які вмовляли у Ростові Пригожина не робити дурниць під час його червневого виступу. Очевидно, близьке знайомство заступника міністра з головою ПВК не змусило Юнус-Бека Євкурова зробити перерву на жалобу, і він продовжив своє африканське турне, відвідавши ще Буркіна-Фасо та Центрально-Африканську Республіку.

Генералу Євкурову нарешті знайшли гідне застосування. Після закінчення його президентства в Інгушетії під нього спеціально було створено посаду дванадцятого заступника міністра оборони Росії, дещо навіть прикро. А тепер він отримав справжній міжнародний простір, куруючи використання російських контингентів за кордоном
Покладена на нього зверху місія, очевидно, була важливішою. Більше того, саме зі смертю Пригожина стала наполегливішою необхідність запевнити африканських друзів, що всі домовленості в силі просто доведеться мати справу з іншими людьми.

Генералу Євкурову нарешті знайшли гідне застосування. Після закінчення його президентства в Інгушетії під нього спеціально було створено посаду дванадцятого заступника міністра оборони Росії, дещо навіть прикро. А тепер він отримав справжній міжнародний простір, займаючись використанням російських контингентів за кордоном.

Як повідомив, посилаючись на свої джерела в Лівії сходознавець Руслан Сулейманов, Євкуров зараз займається створенням нового підрозділу, який поки що має робочу назву «Російський експедиційний корпус». До нього мають влитися колишні «вагнерівці» та бійці інших ПВК.

Структурно основу майбутнього «експедиційного корпусу» складе 45-а окрема гвардійська бригада спеціального призначення (ВДВ), що базується на Кубинці.
У переговорах із ними Євкурову допомагає голова ПВК «Редут» Мірзоянц. Структурно основу майбутнього «експедиційного корпусу» складе 45-а окрема гвардійська бригада спеціального призначення (ВДВ), що базується на Кубинці.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии