На Пентагон подали до суду через військову базу в Узбекистані

Ветерани армії США подали до суду на Міністерство оборони, вимагаючи оприлюднення інформації про отруйні речовини на авіабазі Карші-Ханабад в Узбекистані, які спричинили онкологічні та інші захворювання військовослужбовців. Про це пише haggin.az з посиланням на Associated Press.

Заявники звинувачують Пентагон у прихованні інформації про небезпечні матеріали, включаючи уран, хімічну зброю та азбест, що знаходилися на авіабазі Карші-Ханабад, відомої як К2, під час перебування там американських військовослужбовців (2001-2005 роки).

Позов було подано до федерального суду Коннектикуту на початку квітня. Згідно з позовом, отруйні речовини містилися в калюжах «чорного слизу», через вплив якого військовослужбовці непритомніли. На базі служило не менше 15 800 військовослужбовців, і захворюваність і смертність серед них була значно вищою, ніж зазвичай.

Американські ветерани зазначають, що щонайменше 75 осіб, які служили в K2 та були членами керованого ним фонду, померли з 2012 по 2020 рік, ще 10 людей померли за останні 8 місяців.

У лютому 2021 року представник держкомітету з екології та охорони навколишнього середовища Узбекистану припустив, що на авіабазі Карші-Ханабад міг бути хімічний полігон, де зберігалися добрива для обробки полів.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии