Кремль намагається показати, що контролює ситуацію після заколоту Пригожина, — ISW

Американський Інститут вивчення війни (ISW) у черговому зведенні аналізує дві події, що сталися напередодні — першу після невдалого заколоту ПВК «Вагнер» публічну появу начальника російського Генштабу Валерія Герасимова і визнання Кремлем факту зустрічі Володимира Путіна з Євгеном Пригожиним.Виступ Герасимова, пишуть експерти, підтверджує попередню оцінку ISW про те, що він, найімовірніше, збереже свій офіційний пост, оскільки зняття його з посади завдасть надто великої шкоди репутації Кремля і Міноборони Росії.

Згода з вимогами Пригожина прибрати Шойгу і Герасимова, ймовірно, завдала б шкоди безпеці режиму, створивши прецедент і показавши, що опір і відкрите повстання є законними засобами досягнення бажаних цілей, пишуть експерти. 

Рішення ж Путіна зустрітися з Пригожиним не узгоджується з колишньою риторикою Кремля щодо глави ПВК “Вагнер”. Можливо, пише ISW, зустріч вирішили надати розголосу, щоб зняти питання з приводу можливості Пригожина вільно переміщатися Росією, не стикаючись із переслідуваннями.

Обидві події, найімовірніше, є частиною ширшої повістки Кремля, яка має на меті представити себе таким, що повністю контролює ситуацію після спроби заколоту, і є свідченням того, що заколотники відмовилися, принаймні офіційно, від свого заклику змінити вище військове керівництво Росії. 

Усе це також вказує на те, що Кремль, найімовірніше, прагне представити заколот, його можливі наслідки та заклики до заміни неугодних воєначальників як справу вирішену, підсумовують в ISW.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии