Новини

Над Мельбурном вибухнула російська ракета: що відомо

Жителі австралійського міста стали свідками, як вони вважали падіння метеорита, але виявилося, що це уламки російського космічного сміття.Яскравий промінь світла спостерігали в ніч на вівторок, 8 серпня, жителі австралійського міста Мельбурн. Це “світлове шоу” тривало протягом приблизно хвилини, перш ніж пролунав гучний вибух. Спочатку загадкова яскрава смуга світла прорізала нічне небо, а потім розділилася на яскраво палаючі частини. Місцеві жителі припустили, що це впав метеорит або комета, але виявилося, що це уламки російської ракети-носія, пише The Guardian.

Деякі жителі австралійського міста Мельбурн стали свідками появи яскравого променя світла в нічному небі після опівночі у вівторок, 8 серпня. Одні спостерігачі припустили, що це падає або комета, або метеорит. Але яскравий промінь розділився на частини після нетривалого руху в небі і пролунав гучний вибух.

Місцеві вчені заявили, що цей об’єкт не може бути метеоритом, який падає, бо колір палаючого матеріалу вказував на те, що в небі з’явився штучний об’єкт. Звичайні метеорити під час падіння через свій хімічний склад світяться в небі або зеленим, або синім кольором, але як видно на відео, яскрава смуга світла була більше помаранчевою. З іншого боку, враховуючи тривалість цього нічного явища, це точно не міг бути метеорит, які зазвичай згорають дуже швидко.

В Австралійському космічному агентстві незабаром заявили про те, що австралійці, ймовірно, спостерігали за падінням уламків російської ракети-носія, яка в понеділок, 7 серпня, стартувавши з космодрому Плесецьк, вивела в космос супутник. Учені вважають, що в атмосферу на величезній швидкості увійшла одна зі ступенів ракети “Союз”, після виконання своєї місії.

Згідно із заявою Австралійського космічного агентства, частина російської ракети-носія мала безпечно впасти в Тихий океан недалеко від південно-східного узбережжя австралійського острова Тасманія.

За словами Алана Даффі з Університету Свінберн, Австралія, це явище було дуже незвичайним, тому що це було найяскравіше входження космічного сміття в атмосферу з усіх, які він бачив.

За словами Еліс Горман з Університету Фліндерс, Австралія, ракета-носій “Союз” за довжини 25 метрів важить 105 тонн, і коли вона вивела супутник на орбіту, то ступінь, що відокремилася, повернувся назад на Землю з дуже великої висоти і з дуже високою швидкістю. Навіть коли уламки ракети розлетілися на частини, то вони продовжували горіти в нічному небі.

Учені вважають, що уламки ракети рухалися дуже швидко, а тому подолали звуковий бар’єр, саме через це жителі Мельбурна і чули вибух. За словами Даффі, останні уламки ступені ракети, найімовірніше, згоріли за кілька кілометрів над поверхнею.

@fhd_vn meteor shower in #melbourne #fyp #meteor ♬ Gods creation – daniel.mp3

Ольга Степанова

Recent Posts

Водоканали розікрали гроші, а тепер вимагають підвищити тарифи

Власники розкрадають водоканали, а наслідки лягають на плечі населення, адже часто такі підприємства вимагають підвищення…

6 хв. ago

“Я не ідіотка”: блогерка назвала пластичні операції, на які не погодиться навіть за мільйон

Інтернет-знаменитість та популярна блогерка Анастасія Покрищук відома багатьом завдяки модифікації своєї зовнішності через пластичні операції,…

7 години ago

Навіщо у коктейлях дві трубочки: майже ніхто не знає, як їх використовувати

Трубочки доповнюють далеко не кожен коктейль. Міцні напої, які подають в маленьких чарках і які…

7 години ago

“Ми повинні вийти”: Трамп хоче “вивести” США з російсько-української війни

Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп пообіцяв "вивести" США з російсько-української війни та провести…

7 години ago

Припиніть прасувати постільну білизну: причини, чому потрібно відмовитися від цієї звички

Раніше практична кожна жінка завжди прасувала постільну білизну після прання. Виявляється, від цієї звички краще…

7 години ago

Як правильно зберігати літній одяг взимку: поради експертів

Дні поступово стають холоднішими, тож багато людей почали діставати більш теплий одяг із шаф і стали думати…

8 години ago