Біля берегів Японії пробурили найглибшу океанську свердловину, щоб досліджувати землетруси

Біля берегів Японії вчені пробурили найглибшу у світі океанську свердловину, щоб досліджувати землетруси — вона знаходиться нижче рівня моря, ніж свердловина Маріанської западини.

Про це повідомляє Експерт з посиланням на американський журнал Vice.

Свердловина з’явилася в Тихому океані недалеко від епіцентру землетрусу Тохоку, який стався у 2011 році та призвів до катастрофи на атомній електростанції “Фукусіма-1”.

Отвір пробурили на глибині понад 26 322 футів нижче рівня моря (понад 8023 м) зі швидкістю 1,1 м/с.

Про задум місії розповів японський вчений Нобухіса Егуті.

“Під час землетрусів шматочки землі падають в океан і осідають на морському дні. І вони продовжують накопичуватися, тому ми прагнули проникнути на цю глибину”, – сказав він.

Бурова установка витягла зразок керна довжиною 37,75 метра. Дослідники розраховують за допомогою нього дізнатися про землетруси, які відбувалися в минулому. Це допоможе в розвитку підводної геліосейсмології – науки, яка збирає дані про рухи земних порід з доісторичних часів.

Результати експедиції, як очікує Егуті, з’являться восени. Вони, ймовірно, дозволять дізнатися, наскільки частими й масштабними були землетруси у регіоні.

“У нас ніколи не було таких знань в історії людства”, – додав вчений.

Попередній рекорд було встановлено майже 50 років тому в Маріанській западині, коли бригада бурового судна Glomar Challenger взяла зразки на глибинах, що сягають 7 034 м і 7 029 м.

Новости партнеров