Африка стала ключовим ринком збуту російської нафти на тлі санкцій

Низка північноафриканських країн значно збільшила імпорт російських нафтопродуктів в розпал нафтових санкцій проти Росії. Аналітики підозрюють, що частина цього російського експорту може повертатися назад до Європи, повідомляє Експерт з посиланням на Економічні Новини та на The Wall Street Journal.

У січні імпорт російського дизельного палива в Марокко зріс до 2 млн барелів у порівнянні з 600 тис. барелів у 2021 році. Крім того, очікується, що в лютому цього року до Марокко прибуде щонайменше 1,2 мільйона барелів. Аналогічно, Алжир та Єгипет також відчули зростання імпорту. Туніс, який майже не імпортував російських нафтопродуктів у 2021 році, в останні місяці також приймає російські поставки дизельного палива, газойлю, бензину та лігроїну, які зазвичай використовуються у виробництві хімікатів та пластмас.

У січні Туніс імпортував 2,8 мільйона барелів російських нафтопродуктів і планує імпортувати ще 3,1 мільйона барелів цього місяця. 

У статті WSJ повідомляється, що зростання імпорту в Тунісі і Марокко збігається зі зростанням їхнього власного експорту нафтопродуктів, що викликає побоювання, що російські партії можуть бути змішані з іншими нафтопродуктами і реекспортовані.

У статті також зазначається, що минулого місяця Марокко відправило 280 тис. барелів на Канарські острови Іспанії і ще 270 тис. барелів до Туреччини, що збігається з надходженням російського дизельного пального до Марокко.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии