Українці створили унікальний безпілотний комплекс для розмінування полів

Безпілотний комплекс, за допомогою якого можна проводити розмінування полів, розробив український стартап Efarm Pro. Система працює автономно, за потреби можна керувати транспортним засобом з безпечної відстані.Український стартап Efarm Pro виготовив безпілотний комплекс для розмінування територій. До нього входять дрон, робот-розміновувач, автопілот і причіпна система на трактор, що здатна витримати вибух, пише itsider.
Автором цього проєкту є власник компанії “Гардаріка Трес”, резидент бізнес-інкубатора Ukrainian Future Олександр Приходченко. Він зазначив, що його клієнти-фермери розповідали про критичну проблему – неможливість працювати на замінованих землях. Ті, хто все ж ризикував виїхати в поле, нерідко підривалися на мінах, втрачали техніку, або й навіть життя.
З огляду на масштаби мінного забруднення – ООН уже тоді називала Україну однією з найбільш замінованих країн світу – чекати своєї черги на очищення сотень і тисяч гектарів земель аграріям довелось би роками. Тож потреба в альтернативному безпечному розмінуванні стала очевидною, – розповідає Олександр.
Комплекс для розмінування передбачає три рівні обстеження територій і знешкодження небезпечних предметів:
Спершу поле сканує безпілотник, оснащений відповідними сенсорами та функцією передачі точних координатів місцезнаходження вибухових пристроїв з геоприв’язкою. Він виявляє вибухівку на глибині до 1м.
Її знешкоджує робот-розміновувач та сертифіковані сапери.
Далі – на поле виїздить дистанційно-керований трактор з причіпною системою захисту, вона проходить верхній шар ґрунту, що дає гарантію безпечної роботи.
Робота комплексу від Efarm Pro буде відбуватись на полях деокупованих територій. Поки що йдеться про розмінування полів перед посівною. Утім, надалі можливе вдосконалення комплексу, аби він також дозволяв безпечно збирати врожай на полях, де є небезпека мінного забруднення

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии