Українці створили бойового робота з кулеметом і тепловізором, яким можна керувати дистанційно

Інженери та вчені з Сумщини сконструювали бойового робота, яким можна керувати дистанційно. Він допоможе українським військовим у контрнаступі, зберігши життя наших військових.Про це розповів член Комітету з питань безпеки ВР Ігор Молоток, пише itsider.com.ua.
За його словами, необхідність засобів підтримки в ближньому бою він обговорював з легендарним Героєм України Да Вінчі та його побратимами.
Це робот-мисливець з дистанційним керуванням, який може їздити від 5 до 12 хвилин. На ньому встановлений кулемет ПКТ-7,62, який вражає ціль на відстані до півтора кілометра. Також робот працює з двома РПГ, закріплені на турелі, яка повертається у всі боки. Ще робот має тепловізійний приціл, який дає змогу військовим вести бій вночі. Його не можна побачити засобами електронної боротьби противника.
Спосіб керування та технічні характеристики
Керувати роботом легко, використовуючи пульт і зручний інтерфейс. Оператор може перебувати на дистанції у 100 м від робота. Так можна керувати вогнем РПГ та кулемета, спостерігати через тепловізор та рухати роботом. Є також система, яка дозволяє автоматично стежити за мішенню на сенсорному екрані. Щоб навчитися керувати роботом-мисливцем, потрібно пройти спеціальну підготовку.

Щодо технічних характеристик, то пристрій має колеса з електромотором та батареями живлення. Ресурс акумуляторів в активному бою – близько години, в режимі очікування – до 8. Важить він разом з бойовим оснащенням близько 230 кг. Має також бронювання – лише на життєво важливих деталях.
Установка уже пройшла усі тести на військовому полігоні. Винахід також оглянув Олександр Сирський, командувач Сухопутних військ ЗСУ, і зазначив, що він має високу точність влучання.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии