Відмова від ядерної зброї призвела до війни в Україні — Подоляк

Подоляк

Політика США та кількох країн Заходу, які змусили Україну відмовитися від ядерної зброї, призвела до нинішньої ситуації, заявив радник голови Офісу Зеленського Михайло Подоляк.

«Сполучені Штати, на жаль, разом із іншими західними країнами закликали Україну відмовитися від ядерної та іншої зброї для забезпечення безпеки та стабільності в регіоні. Це була неправильна політика, яка була неправильно тлумачена агресором і призвела до великої війни в Європі», — написав Подоляк у Twitter.

На його думку, єдиним можливим способом забезпечити мир у Європі є «повернення окупованих територій назад до складу України, притягнення до відповідальності військових злочинців», вступ України до НАТО та «абсолютно чітка» двопартійна підтримка у США.

Будапештський меморандум, підписаний 5 грудня 1994 року Великою Британією, Росією, США та Україною, передбачав гарантії безпеки та територіальної цілісності України в обмін на відмову Києва від ядерного озброєння. Документ набув чинності у зв’язку із приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Згідно з документом, «сторони підтверджують своє зобов’язання утримуватись від загрози силою або її застосування проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що жодні їхні озброєння ніколи не будуть застосовані проти України» (пункт 2 меморандуму).

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии